April 22 2019 23:18:41
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju celjvedis
Legacy SAT - Ieskats sateltu televzijas vstur
Aktuāls Jautājums
Vai variet būt droši, ka Jūsu dati internetā nenonāk rokās 3 personām?

Esmu pārliecināts, ka dati ir doršībā
Esmu pārliecināts, ka dati ir doršībā
43% [83 Votes]

Pilnībā drošs neesmu, bet maksimāli ir jāizvēlas drošākais serviss
Pilnībā drošs neesmu, bet maksimāli ir jāizvēlas drošākais serviss
4% [7 Votes]

Esmu pārliecināts, ka dati tiek nodoti trešajām personām pēc dienestu pieprasījuma
Esmu pārliecināts, ka dati tiek nodoti trešajām personām pēc dienestu pieprasījuma
6% [11 Votes]

Droša ir tikai tā vieta, kur tīkla vads nav bijis un nebūs pieslēgts
Droša ir tikai tā vieta, kur tīkla vads nav bijis un nebūs pieslēgts
17% [33 Votes]

Šodien nekas vairs nav drošs
Šodien nekas vairs nav drošs
31% [59 Votes]

Votes: 193
Started: 02/01/2014 16:19
Ended: 15/04/2017 18:17

Balsojumu Arhīvs
Šodienas jubilāri:
alex
Čats
Vajadzēs gan ielogoties lai čatotu.

26-11-2018 13:42
Paldies! Wink

26-11-2018 09:36
Daudz laimes dzimšanas dienā Princ_ Smile

04-03-2018 23:52
Paldies! Godam tika atzīmēts - pagājušo nakti līdz vienpadsmitiem šodien dienā pavadīju pie uztvērēja, "neatejot no kases". 73!

04-03-2018 10:35
Rolands Strautmalis - Sveicu!

26-11-2017 23:39
Paldies Wink

26-11-2017 21:43
princ_fm, apsveicu Tavā dienā! 73!

19-10-2017 12:50
Paldies! 73!

18-10-2017 18:34
Sveiciens vārda dienā, Roland! 73! Smile

10-05-2017 09:15
Yahoo - Visu to labāko Dzimenē, un lai pietiek laika arī sakaru lietām! Priekā! Pfft

22-04-2017 12:35
Paldies par salabošanu! Varu ņemt vērā... bet nevienam no konkrētajiem video NAV ierobežojumu rādīšanai Latvijā, tā kā Tava piezīme nav gluži vietā. 73!

Articles Hierarchy
Articles Home » Pārdomu stūrītis » DAB radio Norvēģijā šogad saskaras ar nopietnām problēmām un protestiem
DAB radio Norvēģijā šogad saskaras ar nopietnām problēmām un protestiem
Norvēģija šobrīd ir viena no 19 pasaules valstīm, kas piedāvā DAB radio tehnoloģiju. Šī gada novembrī Norvēģijas Progresa partija vēlējās bloķēt NRK sagatavoto pāreju uz DAB 2017. gadā. Tas neizdevās – lēmums jau ir pieņemts. Tā kā NRK ir valsts īpašumā, politiķi jau ir sankcionējuši šo projektu, balsojot Norvēģijas parlamentā 2015. gada pavasarī. NRK arī ir paziņojusi, ka būtu pārāk dārgi valstī uzturēt gan DAB, gan FM radio, bet kritiķi apgalvo, ka pāreja vienkārši notiek pārāk ātri un valsts tam nav īsti gatava.

"Mēs ierosinam šo pāreju pārtraukt pilnībā", teica Ib Thomsens, Progresa partijas pārstāvis. Viņš arī brīdināja par "daudzām, nezināmām sekām", kas varētu iestāties pēc FM radio pazušanas, kas sāksies nākošgad janvārī: "Ko mēs zinām, ir tas, ka daudzi miljoni radio būs pēkšņi kļuvuši bezjēdzīgi. Tas radīs lielas izmaksas daudziem norvēģiem, kuriem būs jāiegādājās jauns radio, un tā turklāt ir slikta vides politika, lai mestu prom pilnībā funkcionējošu radio".

"Norvēģijas politiķi ir nolēmuši valstī 15 miljonus FM radio uztvērējus padarīt par pilnīgi bezjēdzīgiem”, rakstīja žurnālits Jans Thoresens, ilggadējais digitālo mediju eksperts Norvēģijā, komentārā Dagbladed šīs vasaras sākumā "Tā vienkārši ir slikta ideja." Arī daudzi citi kritiķi piekrīt, ka valdības politiķiem un Parlamenta deputātiem ir jāļauj radio nozarei Norvēģijā pašai izlemt, kā klausīties radio, nevis par katru cenu veikt "piespiedu digitalizāciju". NRK ir lielākais ierosinātājs, kas iestājās par pilnīgu pāreju uz DAB tehnoloģiju, bieži publicējot ziņas par to, cik svarīgs un nepieciešams ir šis solis. Šīs ziņas ir domātas, lai „parastie norvēģi” ietu ārā un pirktu jaunu digitālo radio, citādi tiem paliks tikai iespēja klausīties to internetā. NRK attaisno konversiju, apgalvojot, ka FM diapazons ir pilns un tikai DAB radio sniegs klausītājiem pilnīgu brīvību pār visu kanālu izvēles iespējām.

Miljoniem iedzivotāju nav pārliecināti par DAB nepieciešamību Norvēģijā. Nav pat savarīgi vai tas ir DAB vai uzlabotais DAB+. Tam nav nekādas nozīmes, svarīgi ir vien tas, ka jāšķiras no esošajiem, labi strādājošajiem FM radio uztvērējiem. Nesen sabiedriskās domas aptauja, ko izpētes firma Ipos veica pēc Dagbladet pasūtījuma parādīja reālo ainu, ka 65% aptaujāto ir pret plānoto FM izslēgšanu nākošgad. Tikai 16% bija par, bet 19% nebija pārliecināti vai nebija savs viedoklis. Tad, kad cilvēks saprot, ka viņam nāksies reāli nomainīt mājās visus savus radio un iegādāties vismaz adapteri, lai klausītos radio savā mašīnā, reakcija ir negatīva. Neviens to īsti nevēlas darīt un sūdzību ir ļoti daudz. Laikraksts Aftenposten komentēja arī to, kāpēc norvēģi ir spiesti pāriet uz DAB. Brīvā tirgus domāšana tradicionāli nozīmētu, apgalvoja Aftenposten, ka patērētāji brīvprātīgi izvēlas DAB vai FM, ja viņi vislabāk zina, kas piemērots viņu vajadzībām. Šajā gadījumā, norvēģiem vairs nebūs nekādas izvēles. Aftenposten norādīja, ka lielākie apraides un komerciālie dalībnieki Norvēģijā (NRK un Telenor, kam pieder Norkring uzņēmums, kas uzturēs DAB sistēmu) vienkārši nevēlas, ka darbojas konkurējošs FM tīkls, kur nu vēl maksāt par to. "Tas ir tas sensacionālākais, ka valsts nacionālā asmbleja atceļ patērētāju spēju definēt savas vajadzības pēc jaunas tehnoloģijas, un piespiež radio klausītājus tērēt miljardiem kronu papildizdevumus, lai apmierinātu tehnoloģiju izmaiņas, kas nav pēc pieprasījuma, bet gan spēcīgas industrijas interesēs," rakstīja Aftenposten.

Pirmais, kas Norvēģijā nākošgad 11. janvārī zaudēs savu FM radio ir Nordland Country apgabals, kad uzreiz pazudīs visi kanāli. Nākošie ir Telemark, Buskerud, Hedmark un Oppland apgabali 26. aprīlī. FM izslēgšana strauji izplatīsies pa visu valsti. Ir noteikti 2017. gada datumi – 21. jūnijs, 15 septembris. Tālie ziemeļu apgabali Troms un Finnmark paliks bez FM radio 2017, gada 13. decembrī.

Pēkšņi daudzi saskaras ar jaunu realitāti darbībā - draudošu radio revolūciju. Cilvēki vai nu sūdzas, vai pērk DAB radio. Norvēģijai pastāv reāla iespēja saskarties ar vēl lielākiem sabiedrības protestiem un atgriesties atpakaļ pie FM apraides. Tomēr lielākā problēma ir saistīta ar Norvēģijas drošību un sagatavotību. Pirms visi norvēģi ir ieguldījuši naudu jaunajos DAB radio, valsts iestādes ir savādi klusas par FM izslēgšanas sekām. Lielākā daļa no automašīnām ir vien apgādāta ar AM/FM radio. Kā gan saņemt ziņas par kaut ko no satiksmes ierobežojumiem vai negadījumiem un sliktiem laika apstākļiem, kas Norvēģijā nav retums? Bet ja valsts mērogā jāpaziņo kaut kas ārkārtējs, kā to izdarīt? Tiek, protams, tirgoti speciāli adapteri par 700 NOK (nedaudz virs 100 EUR) un cenā uz augšu, bet tikai retais ir to nopircis. Un ja nepērk "bagātie norvēģi", vai Latvijā būs kas savādāk? Vai es personiski pirkšu, ja notiks neticamais un, arī Latvija reiz nolems izslēgt FM? Nē, nepirkšu.

Tā kā Norvēģija ir pirmā valsts, kas pilnībā pāries uz DAB, tad tie "laimīgie", kam šī tehnoloģija mašīnā jau ir, sūdzās par to, ka aizbraucot uz citu valsti, nespēj uztvert FM radio stacijas, piemēram, kaimiņos Zviedrijā, kur DAB ieviešana šogad ir apturēta.

"Mums priekšā stāv neticama daudz darba," DAGSAVISEN teica Øyvind Vasaasen no NRK, "jāpārliecina norvēģi iegādāties DAB radio vai adapterus. Apmērām 2 miljoni automobīļu joprojām nespēj uztvert DAB, kopumā 40% no visiem norvēģiem. Mēs zinām, ka pāreju uz digitālo televīziju cilvēki gaidīja līdz pēdejam brīdim, lai iegādātos jaunu iekārtu. Dēļ lielajām izmaksām un pretrunīgajām tehnoloģijām NRK jau sen ir noraidījusi ideju uzturēt gan FM , gan DAB vienlaicīgi. Tas ir izaicinājums, ka tik daudzi cilvēki gaida tieši līdz brīdim, kad FM pazudīs. Vienīgā uzmundrinošā lieta ir tā, ka daudzi pārdod DAB radio vai adapterus, kas, manuprāt, šogad būs galvenā dāvana Norvēģijā zem Ziemassvētku eglītes.

http://www.newsinenglish.no/?s=dab

http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/235601/igaunija-un-lietuva-no-sa-tehnologijas-brinuma-atteikusas-tacu-latvija-grasas-ieviest-digitalo-radio

Priecīgus Ziemassvētkus! Dab_ezītis
Raksta birkas:
Komentāri
2 #1 princ_fm
on December 24 2016 02:13:54
http://www.srgssr...NG_SRG.pdf Savukārt Šveicē 53% no radio klausītājiem klausās radio tieši DAB+ formātā. FM viļņos radio klausās tikai 30% klausītāju.
494 #2 JanisDX
on January 28 2017 11:00:28
DAB apraides ieviešana Norvēģijā nav politisks lēmums, jo ir cita informācija, kas liecina par pretējo http://dabmytene....ologivalg/ Iztulkošu visu no tā raksta: "Kopš 1996. gada tehnoloģijas izvēle kādā raidīt raidorganizācijām ir bijusi to pašu ziņā."Politiķi ir sekmējuši pāreju un izstrādājuši nosacījumus FM apraides atslēgšanai. Pēc tam Norvēģu raidorganizācijas P4, NRK, Kanal 24 (priekšgājējs Radio Norvēģija) un vietējā radio asociācija, veidoja darba grupu, kuru vadīja atbildīgā Norvēģu Mediju iestāde un kura arī izvēlējās piemērotāko apraides tehnoloģiju. 2005. gadā, savā kopīgajā ziņojumā darba grupa uzrakstīja savu kopsavilkumu:

"Darba grupa ir izskatījusi visus vairāk pazīstamos standartus un tehnoloģijas, ņemot vērā situācijas attīstību kopš tā laika, ka DAB (Digital Audio Broadcasting) jau ir tikusi ieviesta, darba grupa secināja, ka DAB būs viselastīgākā un ekonomiski galvenā platforma priekš ciparu radio Norvēģijā. Tā arī nav tikai pārraidīša tikai pa apraides tīklu, kas var sniegt universālu, brīvu pieejamību, bet arī pilnīgu mobilo pārklājumu. Citas platformas papildinās DAB apraidi un kopā veidos digitālo radio izplatīšanu."

Ziņojumā nr. 8 https://www.regje.../id632619/ 2011.gadā tika norādīts ka Norvēģijā notiek radio digitalizācija. Tehnoloģijas izvēle, kādā raidīt vēl joprojām palika uz raidorganizāciju pleciem, bet šis 2011. gada ziņojums tikai veicināja pāreju no analogā uz ciparu radio, liekot izvirzīt 5 prasības par digitālā radio platformas ieviešanu, kas bija jāizpilda, pirms valstī FM tīkli varētu tikt atslēgti pilnībā.

No 2016. gada aprīļa 19 valstīs notiek regulāra DAB apraide, 23 valstīs notiek testa apraides veikšana vai plāno pāreju uz DAB. Vēl 8 valstis ir panākušas ievērojamu interesi veikt šī standarta izmantošanu. Valstu saraksts, kurās notiek regulāra DAB vai DAB testēšanas apraide http://www.worldd...nformation

Eiropas Raidorganizāciju Savienība (EBU) iesaka DAB kā digitālās apraides tehnoloģiju tās dalībvalstīm, Ziņojums EBU R138 https://tech.ebu....r/r138.pdf. Eiropas Raidorganizāciju Savienība (EBU) ir arī apkopojusi statusu radio digitalizācijai Eiropā šajā ziņojumā https://www.ebu.c...202016.pdf
Pievienot komentāru
Please Login to Post a Comment.
Vērtējums
Rating is available to Members only.

Please login or register to vote.

No Ratings have been Posted.
Jaunākie komentāri
· Kolosāla ekspozīcija...
· Jā, kā interesanti p...
· Interesants variants...
· Neiet tiem draugiem....
· Nedaudz ārpus tēmas....
· Jā, nav pat tādu uzt...
· [i]Latvija ir 2. vie...
· Nu arī LV konferencē...
· Atkal kādam ir aiztu...
· Nēesi vēl izslimojis...
Meklētājs
Ko meklēsi:
Lietotāji Onlainā
· Guests Online: 1

· Members Online: 0

· Total Members: 302
· Newest Member: Masuks
Ielogoties
Lietotājs

Parole
Neesi vel lietotājs?
Spied šeit lai reģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Jaunākie Foto Komentāri
Domaju ,varbut interne...
Paldies ,par atbildi :...
Ā tas tā ja nezini kas...
RDS signāls jaucas MPX...
ir šitāds RDS http...
Jaunākās Bildes

30w fm transmitter+RDS

2.4Ghz antena.

2.4Ghz antena

XO FM Limbaži 2018

HF Antenu masti Saar...

Radio lokācija, radi...

hf antena Valmierā.

hf antena Valmierā.

hf antena Valmierā.

hf antena Valmierā.
Statistika
IP
IP'

Links uz mūsu baneri
HTML kods uz freefm.lv mājas lapu.