November 27 2020 04:15:47
Saules Aktivitāte
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju ceļvedis
Legacy SAT - Ieskats satelītu televizijas vēsturē
IBM Kolekcija - Projekts kurā tiek tīrīta un restaurēta IBM ražotāja tehnika.
YL2CP Web site
Aktuāls Jautājums
Vai Covid-19 karantīnas laikā ir mainijušies jūsu radio klausīšanās paradumi?

Jā, klausos radio biežāk

Jā, vispār vairs neklausos

Nē, viss kā agrāk

Kas ir Covid-19 un kas ir radio?

Šodienas jubilāri:
Šodien nav jubilāru
Čats
Vajadzēs gan ielogoties lai čatotu.

26-11-2020 02:37
Normund, apsveicu dzimšanas dienā! 73!

26-11-2018 13:42
Paldies! Wink

26-11-2018 09:36
Daudz laimes dzimšanas dienā Princ_ Smile

04-03-2018 23:52
Paldies! Godam tika atzīmēts - pagājušo nakti līdz vienpadsmitiem šodien dienā pavadīju pie uztvērēja, "neatejot no kases". 73!

04-03-2018 10:35
Rolands Strautmalis - Sveicu!

26-11-2017 23:39
Paldies Wink

26-11-2017 21:43
princ_fm, apsveicu Tavā dienā! 73!

19-10-2017 12:50
Paldies! 73!

18-10-2017 18:34
Sveiciens vārda dienā, Roland! 73! Smile

10-05-2017 09:15
Yahoo - Visu to labāko Dzimenē, un lai pietiek laika arī sakaru lietām! Priekā! Pfft

FM izslēgšana Norvēģijā atklāj jaunas DAB+ nepilnības


600 zvani uz palīdzības tālruni

Pēc valsts mēroga FM raidītāju izslēgšanas 11. janvārī Norvēģijas Nordland apgabalā, daudziem klausītājiem radās problēmas ar DAB radio uztveršanu. Realitātē šis process bija stipri atsķirīgs no tā, ko apsolīja sabiedriskā raidorganizācija NRK. Notikumi, kas sekoja pēc FM izlēgšanas tikai vēl vienu reizi apliecināja, ka DAB nākotnē nekļūs par pilnīgu un pietiekams FM aizstājēju. Tagad Norvēģijas valdība ir ļoti tuvu tam, lai atzītu savu kļūdu un lemtu par FM izslēgšanas atlikšanu citos valsts reģionos. Neskatoties uz to, oficiālais priekštats par FM izslēgšanu joprojām tiek uzturēts kā ļoti spilgts un pompozs notikums Norvēģijas vēsturē. NRK amatpersonas dara visu iespējamo, lai izveidotu pozitīvu tēlu par valsts tik ilgi gaidīto, bet strīdīgo pāreju uz DAB. Radiostacijas, kas bija pieejamas tikai lielpilsētu teritorijās, nu būs uztveramas visā valstī. Gan Norvēģijas politiķi, gan pati raidsabiedrība NRK ir ļoti ieintresēta, lai Norvēģija kļūtu par pirmo valsti uz planētas bez FM. Apgabals no Trøndelag ziemeļiem līdz robežai ar Troms (Norvik tuvumā) zaudēja FM radio pārklājumu ar svinīgu ceromoniju un speciāla slēdža izslēgšanu. Gandrīz uzreiz pēc tam, pirmajās pāris stundās NRK saņēma 600 zvanu ar aicinājumiem pēc palīdzības un sūdzībām, tādā veidā palielinot iespēju, ka FM atslēgšanu tomēr vēl var atlikt. Pat Oslo apgabala iedzīvotāji sūdzējās, ka DAB pārklājums daudzās vietās vienkārši pazūd. To labi var novērot braucot mašīnā no Lommedalen uz Sandvika un starp Sollihøgda un Hønefoss. DAB kritiķi NRK nodēvēja par "Patiesības ministriju", jo tā ir gatava, vēlas un spēj palīdzēt izmisumā nonākušajiem DAB lietotājiem ar speciāla telefona palīdzību. "DAB palīgi" var runāt arī angliski, vai, iespējams, citās valodās, ja rodas tāda nepieciešamība.

Avārijas situācija “No Signal

Pagāja tikai nedēļa, bet NRK jau nācās atzīt nozīmīgu "avārijas situāciju" trešdienas vakarā, 18. janvārī, kas burtiski izgrieza DAB pārklājumu. Ceturdienas rītā DAB radio atkal strādāja, bet klausītājiem tika izsūtīts brīdinājums, ka sistēma nav tik "spēcīga", kā sākumā apgalvoja atbildīgās amatperonas.

«Mēs gribētu vispirms atvainoties visiem tiem, kuri ir zaudējuši radio apraidi pagājušajā naktī,» valsts īpašumā esošās radio un TV pārraides firmas Norkring direktors Torbjørn Ø TEIGEN teica NRK radio ziņās ceturtdienas rītā. FM radio apraide joprojām skanēja kā parasti, izņemot Nordland County, kas veido garu posmu ziemeļu centrālajā Norvēģijā no Trøndelag līdz Troms. Tas nozīmē to, ka Nordland apgabals trešdienas vakarā palika pilnīgi bez radio pārraidēm. Tas skāra vismaz 235 000 mājsaimniecības. DAB radio parādija "Nav signāla" ziņu. Policija, izmantojot mobilos tālruņus Salten reģionā 10 vakarā izsūtija sabiedrībai īsziņas: "Mēs esam bez DAB seguma". Kompānija TEIGEN paziņoja, ka vairs nedarbojas pirmais no trim optiskās šķiedras kabeļiem, kas snodrošina to, ko sauc par "trīs paralēliem tehniskajiem risinājumiem", jeb DAB apraidi un atrodas Oslo.

Problēmu uzreiz nevarēja novērst, jo zeme bija sasalusi. Pusnaktī tomēr DAB pārraides tika atjaunotas. TEIGEN šo notikumu komentēja kā: "ļoti žēl” un "varbūt mums vajag ceturto paralēlo risinājumu".

Milzīgais rēķins pēc pārejas uz DAB ir sadusmojis daudzus, starp tiem arī kravas pārvadājumu firmas Nordland īpašnieku, kas gaidīja līdz pašam pēdejam brīdim, lai nopirktu DAB adapterus saviem 80 transportlīdzekļiem. Kaut NRK boss Thor Gjermund apgalvoja, ka ir reāli iegādāties DAB radio "par pāris simtiem kronu", pasākums ir izrādījies krietni dārgāks. Adapteris maksā sākot no NOK 1,200 (USD 140) un vairāk.

Pēc nedēļas, puse no respondentiem aptaujā teica, ka pēc FM izslēgšanas Vesterålen apgabalā, viņi vairs neklausās NRK programmas vispār. No Narvik apmēram 20000 iedzīvotāji ziņoja, ka vairāk nekā 50% klausītāju nevar uztvert DAB+ pāraides un vēl 25% ir nestabila uztveršanas zona. Tiek lēsts, ka 75 – 80% Narvik iedzīvotāju vairs nav piekļuves NRK raidījumiem.

LTV1 un LTV7 174 – 230 MHz diapazonā

Pie problēmas ar DAB+ galvenokārt ir vainojama NRK un apraides pakalpojumu sniedzēja Norkring kļūdainā tehniskā gatavība, jo frekvenču diapazonā 174.928 - 239.200 MHz (Band 3) DAB jau pats par sevi satur nopietnu trūkumu - samazinās uztveršanas stabilitāte un signāla izplatīšanās attālums. Šie parametri ir sliktāki nekā FM diapazonā 87,5 – 108 MHz, kas speciālistam nesķiet "nekāds brīnums", jo frekvences Band 3 ir divas reizes augstākas. Kaut kas līdzīgs reiz jau notika arī Latvijā, kad tika izslēgta analogā TV metru viļņu diapazonā un notika pāreja uz ciparu signālu decimetru diapazonā. Šeit, 470 – 862 MHz (UHF) diapazonā situācija ir vēl sliktāka. Patiesībā problēma ar TV programu uztveršanu Latvijā ir aktuāla joprojām, tikai atbildīgās valsts institūcijas par to izvairās runāt. Tā ir realitāte, ka pie mums daudzi joprojām slikti uztver virszemes TV. Ja tiktu veikta attiecīga iedzīvotāju aptauja, atklātos "kliedzoši" fakti, bet tas nav izdevīgi ne LVRTC, ne NEPLP. Ja virszemes digitālā TV apraide Latvijā tiktu veikta 174 – 230 MHz diapazonā (5 – 12 kanāls), kas tehniski ir pilnīgi iespējams, to atbalsta visi DVB-T uztvērēji, Latvijas iedzīvotāji, virszemes TV skatītāji, būtu tikai potenciālie ieguvēji. Zaudēt nav ko, DAB+ pārraidēm tas netraucētu, jo vēl vienam, nacionālajam DVB-T Mux vieta diapazonā atrastos... Vismaz bezmaksas, sabiedriskās LTV1 un LTV7 programmas vajadzētu raidīt tieši 174 – 230 MHz diapazonā, tā nodrošinot savas valsts iedzīvotājus ar daudz stabilāku signālu un lielāku apraides zonu, nekā decimetru diapazonā. Līdzīgi tas notiek vairākās Eiropas valstīs – Somijā, Zviedrijā un Itālijā. Vai tad iedzīvotāji to nav pelnijuši?Tagad bezmaksas, sabiedriskajai TV programmu pakai tiek izmantotas zemākās brīvās frekvences decimetru diapazonā, piemēram, Rīgā tas ir 28. kanāls 530 MHz. Tas nekādi nekompensē to faktu, ka TV apraidei daudz piemērotāks būtu tieši 174 – 230 MHz diapazons. Vairums cilvēku vienkārši nesaprot šīs tehniskās lietas, to faktu, ka viņi kārtējo reizi ir "apdalīti" un piemuļķoti. Skatītāji ikdienā, kā nu kurš spēj, ir spiesti cīnīties ar signāla pamirumiem un sliktu apraides zonu. Jaunas, metru viļņu antenas uzstādīšana būtu tas „mazākais ļaunums”, turklāt daudziem tādas ir palikušas vēl no analogās TV apraides laikiem. Ja jau LVRTC varēja ieslēgt veco 10. kanāla raidītāju DAB+ testiem (no 1. februāra ar pilnu jaudu), tad to var izmantot arī sabiedriskās televīzijas bezmaksas (LTV1 un LTV7) programmu pakas raidīšanai.

DAB+ signāla "pamirumi"

Tagad atpakaļ pie DAB+. Veterāns, radiotehniķis Lars Mossberg no Stoholmas saka, ka, lai nosegtu visu nepeiciešamo zonu ar DAB, izmantojot Mux ar daudziem vienlaicīgi strādājošiem radiokanāliem,ir nepieciešama plašāka frekvenču josla, nekā vienam FM radio kanālam, bet tas automātiski nozīmē problēmas, lai nosegtu konkrētu ģeogrāfisko apgabalu. Kopā ar lielāku datu pārraides ātrumu un kļūdu aizsardzību, kas nav optimizēta, DAB raidītāji ir gandrīz tikpat tuvu novietoti, kā mobilā tīkla raidītāji un pie antenas ir nepieciešama lielāka izejas jauda (ERP). Tikai tad ir kāds labums no single-frequency network (SFN) – vairākiem vienlaicīgi strādājošiem raidītājiem vienā un tajā pašā frekvencē. DAB ir ļoti "neuzticama" sistēma ar tāpēc, ka uztveršana notiek ļoti tuvu pie attiecības signāls – troksnis sliekšņa. Tas nozīmē, ka apkārtējā vide un laika apstākļi stipri ierobežo DAB uztveršanu. Signāla pamirumu dēļ sākās problēmas ar Mux atsevišķu radioprogrammu uztveršanu. Tā kā raidītāji parasti strādā ar maksimālo izejas jaudu, nav arī pietiekošas rezerves, lai šo nestabilitāti novērstu. Līdzīgas problēmas ir ar mobilo sakaru tīklu raidītājiem, kad tīklam pieslēdzas daudzi lietotāji. Operātoram ir jākontrolē, cik daudz lietotāju var izmantot tīklu vienlaicīgi.

Sīkāk:
DAB+ radioklausītāju skaits, protams, var būt kaut vai bezgalīgi liels. Runa nav par to, bet par 1,5 MHz plato OFDM pārraides kanālu, kurš tiek sadalīts daudzos šauros subkanālos. (Sīkāk skatīt JanisDX linku.)Reālam signālam, īpaši, ja tas ir vājš (pie sliekšņa vērtības) frekvenču raksturlīknē veidojas "tukšumi", kas visu laiku manās atkarībā no izplatīšanās nosacījumiem. Jo augstāka frekvence, jo mazāks ir signāla izplatīšanās attālums un vajadzīga lielāka raidītāja jauda. DAB+ kļūdu korekcijas mehānisms spēj atjaunot informāciju līdz 50% - tālāk ir "no signal". Visi taču piekritis, ka tas ir daudz nepatīkamāk, nekā jau pierastā FM šņākoņa?Lūk, ja piepilda visu DAB+ apraides kanālu ar datiem - 16 audio programmām, tad nav vairs signālā brīvas vietas, lai kompensētu datus, kas ik pa brīdim nenovēršami izkrīt, ar kādu no subkanāliem. Tie visi ir aizņemti. Vai tad tā nav pārslodze? Mobilajos sakaros kritisks ir lietotāju skaits, DAB+ tas ir audio programmu skaits, bet problēma ir viena un tā pati.11. janvārī DAB+ nedarbojās vairākās Norvēģijas vietās, kur tas bija paredzēts iepriekš. Laikraksts Dagens Næringsliv (DN) nosūtija reportieri un fotogrāfu uz vienu no daudzajiem zvejas laivu ostām Nordland apgabalā netālu no Lofoten un Vesterålen.Daži laivu īpašnieki uztraucās par došanos jūrā bez uzticamas radio apraides. "Tas DAB ir briesmīgi atkarīgs no laika apstākļiem," apgalvoja Jan Fredriksen uz laivas Reinsbåen klāja. "Es esmu mēģinājis meklēt programas vēl un vēl, bet pārklājuma vienalga nav.DAB radio Fredriksen laivā apklusa, tiklīdz viņi atstāja ostas teritoriju un, protams, FM radio vairs nestrādāja. NRK solija pārklājumu līdz 50 km (30 jūdzes) no krasta, un uz Fredriksen laivas ir septiņas pēdas augsts antenu masts. «Mēs pavadījām stundu braucienā no Skårvågen līdz Nykvågen, bet DAB radio kopā skanēja tikai kādas piecas minūtes. Ir daudz svētku runu par DAB atklāšanu, bet ne šeit,» sacīja Fredriksen, kurš ir arī līderis vietējās zvejas nozares tirzniecības asociācijā Nordland Fylkesfiskarlag. «Mums, zvejniekiem ir jāpaļaujas uz radio brīdinājumiem un laika prognozēm. Slēgts FM tīkls ir kā azartspēle ar mūsu dzīvību un veselību.»

Ne viss strādā tā, kā bija plānots

Kāpēc tad šīs problēmas nav novērotas citās valstīs, kur notiek regulāras DAB vai DAB+ pārraides? Saskaņā ar Vācijas ekspertu teikto, tas vienkārši it tāpēc, ka valstī joprojām darbojas FM. Ikvienam ir pieejams FM diapazons. Kad DAB pārklājums pazūd, daļa no uztvērējiem automātiski pārslēdzas atpakaļ uz FM. Norvēģijā radio klausīttājiem vairs nav nekādas iespējas izmantot parastu FM uztvērēju. Tāpēc Nordland un citās mazapdzīvotās vietās, atsķirībā no Eiropas metropoles pilsētām, kur ir vēl citas radio platformas, šī problēma ir īpaši aktuāla.

Šonedēļ Norvēģijas Kultūras ministrei Helleland Parlamentā ir jāsniedz ziņojums par pāriešanu uz DAB, kas decembrī pieprasīja regulāru informācijas sniegšanu. Šajā Parlamentā konservatīvo mediju pārstāvis Svein Harberg teica, ka ir skaidrs, ka sliktākajā gadījumā valdībai vajadzēs atlikt FM izslēgšanu, jo ne viss strādā tā, kā bija plānots. Tomēr FM izslēgšanu Norvēģijā kontrolē EBU's "Digital Radio Summit" in Geneva, un nekādu lēmumu vienkārši nevar pieņemt pirms nākamās paredzētās "FM shutdown" 8. februārī Trøndelag un Romsdal.

Nākamie FM izslēgšanas datumi Norvēģijā:
Telemark, Buskerud, Hedmark un Oppland - 26. aprīlis
Sogn og Frordane, Hordalanne, Rogaland un Agder - 21. jūnijs
Østfold, Vestfold, Oslo un Okershusa - 20. septembris
Troms un Finnmark - 13. decembris

Atlikta FM izslēgšana nopietni iedragātu gan NRK, gan DAB lobiju prestižu. Norvēģijā radio klausītāji ir kļuvuši par DAB+ radio ieviesēju ķiļniekiem, jo izvēles iespējas vienkārši vairs nav. Vai arī Latvijā mēs visi nākotnē kļūsim par līdzīga eksperimenta dalībnniekiem?

P.S.
Nē, šī nav DAB+ nomelnošanas kampaņa un atlīdzība arī netiek saņemta. Kaut kas tiek tulkots ar google palīdzību, bet kāpēc gan nē? Tā ir ātri un ērti. 600 zvani pāris stundu laikā, protams, nav apokalipse, bet vienkārši reāls fakts no Norvēģijas DAB+ ieviešanas, tāpat kā pārrauts optiskais kabelis un citas ziņas par zvejnieku nedienām, par DAB signāla pārveidotājiem mašīnās atpakaļ uz FM un citi. Nē, šie nav arī murgi, bet realitāte. Fakts ir arī tas, ka, piemēram, Helsinkos strādā trīs 1,8 kW DVB-T raidītāji MUX-VHFC 177, 5 MHz (5.kanāls), MUX-VHFA 184,5 MHz (6 kanāls), MUX-VHFB 198,5 MHz (8. kanāls). Interesanti, kāpēc gan Latvija nevarētu rīkoties līdzīgi? Tāpat decimetru diapazona augšgals no TV drīz būs jāatbrīvo 5G vajadzībām. Manuprāt, elegants risinājums - tas būtu mazāk sāpīgi, kā DVB-T2 ieviešana un visu pašreizējo dekoderu nomaiņa. Noklusēt, neko nerakstīt? Tiešām, vai kāds domā, ka tā ir godīga attieksme pret savu tautu, kas tik daudz cietusi no visādiem lobijiem un darboņām? DAB+ Norvēģijā nav nekāds "veiksmes stāsts"! Saprotu arī tos, kas dusmojas... Ko gan darīt, ja tā ir patiesība? Ja mēs būsim tik stulbi, kā strausi un slēpsim galvu smiltīs, bet pakaļa vienalga paliks ārā, mēs nekad igauņus nepanāksim... Nekad. Mums ir jāmācās no citu kļūdām, lai nepieļautu savējās. Norādot uz trūkumiem, es neesmu pret DAB+. Tāpēc arī top šie raksti, lai mēs visi kļūtu gudrāki savās izvēlēs un stiprāki. Paldies, ja lasījāt! Varat droši mani kritizēt, es ne uz ko nepretendēju un ne pret ko necīnos.

Var lasīt arī:

http://digitalradioinsider.blogspot.com/2017/01/start-of-fm-switch-off-in-norway.html

http://www.newsinenglish.no/2017/01/12/nordland-lost-fm-in-storm-of-dab-static/

http://www.newsinenglish.no/2017/01/19/dab-knocked-out-by-fiber-cable-cuts/


Rakstu iesūtija - Dab_ezītis.
Raksta birkas:
Tags: DAB Norvēģija 
Komentāri
2 #21 princ_fm
on January 29 2017 18:57:07
Vai tad nav labi, ka ar FreeFM palīdzību Latvijā cilvēki uzzina, ka DAB+ Norvēģijā nav nekāds „veiksmes stāsts”? Saprotu arī tos, kas dusmojas... Ko gan darīt, ja tā ir patiesība? Ja mēs būsim tik stulbi, kā strausi un slēpsim galvu smiltīs, bet pakaļa vienalga paliks ārā, mēs nekad igauņus nepanāksim... Nekad. Mums ir jāmācās no citu kļūdām, lai nepieļautu savējās. Norādot uz trūkumiem, es neesmu pret DAB+. Tāpēc arī top šie raksti, lai mēs visi kļūtu gudrāki savās izvēlēs un stiprāki. Paldies, ja lasījāt! Varat droši mani kritizēt, es ne uz ko nepretendēju un ne pret ko necīnos.


Šis nekādā gadījumā nav šīs vietnes www.freefm.lv viedoklis, pirmais raksts kurā informācija kopš publicēšanas ir mainījusies 10X un kļūdas izlabotas nav joprojām.Shock
494 #22 JanisDX
on January 30 2017 09:36:13
Pašlaik Norvēģijā ir 970 DAB raidītāji, kas nodrošina signāla pārklājumu 99,5 % iedzīvotāju http://www.norkri...m/dab.html YouTube Video
494 #23 JanisDX
on March 02 2017 14:48:05
Norvēģijas raidorganizācija NRK: "Pārēja no FM uz DAB apraidi Nordlandes apgabalā ir notikusi bez lielām problēmām" http://www.radiom...lems/38649
217 #24 Ainars
on January 31 2018 00:42:08
DVB-T vai DVB-T2 radio būtu vislabākais.
Kādreiz gribas paklausīties kaut ko no pašiem, nevis tikai krievu propagandu. Divus uzreiz nevar...

Lētāk sanāk arī LVRTC. Ka skaņas celiņi paredzēti TV, nemazina pārraides kvalitāti, jo DVB-T arī ir paredzēts uztveršanai kustībā...

Radiokanālu pakas mierīgi var izvietot izvietot DAB paredzētajās frekvencēs. (Ja kas,gogle pēc vaicājuma DAB nekā saistībā ar radio neuzrāda)
Frown
494 #25 JanisDX
on January 31 2018 20:35:58
WorldDAB organizācija ir pievienojusies Eiropas Raidorganizāciju savienībai (EBU) un Eiropas digitālajai radiofrekvenču savienībai (EDRA), aicinot ES lēmumu pieņēmējus ieviest pasākumus, lai veicinātu radio uztvērēju savietojamību visā ES. Šāda iniciatīva prasītu, lai jaunie radio uztvērēji varētu uztvert gan analogās, gan digitālās pārraides. Detalizēts paziņojums ir publicēts EBU mājaslapā.

https://www.world...1516982282

http://www.europa...PDF+V0//EN
81 #26 marsinsh
on February 04 2018 18:48:07
Pazviegšu par norvēģiem. Noskatījos to klipiņu. Tur iet runa par kvalitāti, un tā ... Ievērojāt, ar kādiem koka klučiem viņi imitē klausīšanos? Mazi, draņķīgi, mono aparātiņi! 20gs zvanīja, grib AM atpakaļ!
494 #27 JanisDX
on February 13 2018 19:40:00
Laikam "Tehniski domājošais" marsa kungs nekad savas dzīves laikā nav dzirdējis AM radio pārraides un kā tās skan...

Bet nu tiem, kas aizstāv telco intereses, varu teikt sekojošo, ka ir jāattīsta tas pats 4G tīkls, kurš tagad, diemžēl, vairs manas cerības neattaisno. Man pat nācās atteikties no LMT mājas viedtelevīzijas pakalpojuma, jo interneta ātrums pēdējā laikā ir krietni samazinājies. Pat sestdienas vakarā skatoties LTV autoru un izpildītāju konkursu supernova tiešraidi no interneta. Pat HD kvalitāti vairs nespēj pavilkt, streams sāk raustīties. Ne velti, LTE - Long Term Evelution. Tā kā attīstam šo tehnoloģiju, nevis operatoru plātīšanās ar "5G hype" un mērīšanos ar "krāniņiem", kuram tad ir ātrākais internets.

Joprojām uzskatu, ka DAB apraidei ir nākotne, jo DAB signāls gaisā iet par brīvu un kas ir līdzvērtīgs FM kvalitātei, bet mobilo sakaru kanālu ir un būs vienmēr jāmaksā, pretī saņemot nevisai kvalitatīvu pakalpojumu. Ha. Ne velti, LMT prezidents teica, ka nākotnē pakalpojumi kļūs dārgāki, jo pieaugs to lietojums. Haha. Telco lobijs nerullē.

https://twitter.c...6841862145
494 #28 JanisDX
on February 17 2018 10:32:25
Ievērojāt, ar kādiem koka klučiem viņi imitē klausīšanos? Mazi, draņķīgi, mono aparātiņi! 20gs zvanīja, grib AM atpakaļ!


Vai tad FM uz tādiem pašiem un līdzīgiem aparātiem neklausās? Vai tad klausās tikai māšīnā un uz mājas kinozāles? Dīvaini, ja cilvēks tā domā...

Bet man arī patīk tas, ka cilvēks sūdzas, ka Rīgā mazjaudas "perdeļi" skan ar čarkstoni, bet ja ir DAB. Nē! Nekādā gadījumā!

Bet nu Igauņu kolēģis 100% pareizi saka: "Let's enjoy hissy and crackly FM radio."
81 #29 marsinsh
on February 17 2018 18:40:39
Ir vēl pieejami mūzikas centri un mūzikas atskaņotāji ar integrēto FM stereo! (tai video tādus nemaniju).
Un ir arī visādas zilā zoba miskastes, ko pieslēdz pa taisno mobzim/usb. Skaņa ir draņķīga mono, bet grab kā lielgabala zalve... Nākotne, jopt... Bet jaunatne pavelkas tikai uz to.
494 #30 JanisDX
on February 17 2018 22:39:22
Ir vēl pieejami mūzikas centri un mūzikas atskaņotāji ar integrēto FM stereo! (tai video tādus nemaniju).


Vai tad šim video bija mērķis parādīt visu pieejamo tehnikas klāstu? Vienkārši ir slinkums internetā pameklēt! Bet ziniet, Jūs taču varat Rīgā turpināt klausīties kā Igauņu kolēģis pareizi teica (hissy and crackly FM radio) un mazjaudas "perdeļus" ar šņākoņu. Johaidī, šim cilvēkam taču nav jēgas ko skaidrot, "Digital radio insider" bloga propoganda dara savu!
Pievienot komentāru
Vajadzēs gan ielogoties lai komentētu.
Vērtējums
Rating is available to Members only.

Please login or register to vote.

No Ratings have been Posted.
Jaunākie komentāri
· Es nezinu...No viena...
· Biju pagaišgad Vācij...
· Protams. Daļai cilvē...
· Daudzas radiostacija...
· http://46.30.42.212/...
· Ko tu ar to gribēji ...
· Jē, Zanders saņems a...
· Tas kurš iemaina brī...
· Nav ne jausmas. Varē...
· HF dipoliņš arī uzka...
Meklētājs
Ko meklēsi:
Lietotāji Onlainā
· Viesi Onlainā: 1

· Members Online: 0

· Total Members: 304
· Jaunākais lietotājs: hellvag
Ielogoties
Lietotājs

ParoleFacebook login

Neesi vel lietotājs?
Spied šeit lai reģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Jaunākie Foto Komentāri
Bullet icon Nav ne jausmas. Varētu...
Bullet icon HF dipoliņš arī uzkari...
Bullet icon Pateicos, Vladimir! 73!
Bullet icon Maksimālais starojums ...
Bullet icon Sirsnīgs paldies! Varb...
Jaunākās Bildes
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Saules mikro elektrostacija
Saules mikro elektro...
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Eilat - Israel
Statistika
IP
IP'
Links uz mūsu baneri
HTML kods uz freefm.lv mājas lapu.

Free FM