September 25 2018 10:38:01
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju celjvedis
Legacy SAT - Ieskats sateltu televzijas vstur
Aktuāls Jautājums
Vai variet būt droši, ka Jūsu dati internetā nenonāk rokās 3 personām?

Esmu pārliecināts, ka dati ir doršībā
Esmu pārliecināts, ka dati ir doršībā
43% [83 Votes]

Pilnībā drošs neesmu, bet maksimāli ir jāizvēlas drošākais serviss
Pilnībā drošs neesmu, bet maksimāli ir jāizvēlas drošākais serviss
4% [7 Votes]

Esmu pārliecināts, ka dati tiek nodoti trešajām personām pēc dienestu pieprasījuma
Esmu pārliecināts, ka dati tiek nodoti trešajām personām pēc dienestu pieprasījuma
6% [11 Votes]

Droša ir tikai tā vieta, kur tīkla vads nav bijis un nebūs pieslēgts
Droša ir tikai tā vieta, kur tīkla vads nav bijis un nebūs pieslēgts
17% [33 Votes]

Šodien nekas vairs nav drošs
Šodien nekas vairs nav drošs
31% [59 Votes]

Votes: 193
Started: 02/01/2014 16:19
Ended: 15/04/2017 18:17

Balsojumu Arhīvs
Šodienas jubilāri:
Šodien nav jubilāru
Čats
Vajadzēs gan ielogoties lai čatotu.

04-03-2018 23:52
Paldies! Godam tika atzīmēts - pagājušo nakti līdz vienpadsmitiem šodien dienā pavadīju pie uztvērēja, "neatejot no kases". 73!

04-03-2018 10:35
Rolands Strautmalis - Sveicu!

26-11-2017 23:39
Paldies Wink

26-11-2017 21:43
princ_fm, apsveicu Tavā dienā! 73!

19-10-2017 12:50
Paldies! 73!

18-10-2017 18:34
Sveiciens vārda dienā, Roland! 73! Smile

10-05-2017 09:15
Yahoo - Visu to labāko Dzimenē, un lai pietiek laika arī sakaru lietām! Priekā! Pfft

22-04-2017 12:35
Paldies par salabošanu! Varu ņemt vērā... bet nevienam no konkrētajiem video NAV ierobežojumu rādīšanai Latvijā, tā kā Tava piezīme nav gluži vietā. 73!

21-04-2017 12:16
Tā tēma atkal ir Ok, video salaboti, bet lūdzu kad liec video, paskaties lai nav ierobežojumi rādīšanai LV.

20-04-2017 13:23
Vispirms vīriem melnā, jāparunā ar lapas hostingu. Cool

View Thread
 Print Thread
RE: DXings
GE-DX
Apstiprinu, ka šis radio ir uztverams uz šīs frekvences arī Mazsalacā.

YouTube Video

No ceturtās minūtes arī džingls.

JanisDX
Sporādiķa sezona iet pilnā plaukumā. Līdz šim esmu uztvēris un dzirdējis šādas valstis - Krievija, Turcija, Ukraina, Grieķija, Bulgārija, Rumānija, Horvātija, Itālija, Francija

Šodien tika uztvertas stacijas no Krievijas un viena arī no Krimas pussalas. Tomēr vēlos izcelt šo video ierakstu ar analogā signāla - 1TV (91,76 MHz) skaņas celiņa ierakstu no Stavropoles Krievijā. (attālums - 1806 km) Kanāla audio skaņa tika identificēta izmantojot 1TV Russia livestream, bet raidītāja lokāciju palīdzēja indentificēt - Rolands Strautmalis.

YouTube Video

Edited by JanisDX on 02-06-2017 20:30

carlos89
Šodien uztvēru Autoradio 105.5mhz.Šo rādio vēl iepriekš ar savu mazo rādžiņu nebiju uztvēris.Šignāls ik pa laikam pazūd,bet ātri vien pārādās atpakaļ,varbūt vēl kāds uztvēra?.

YouTube Video

JanisDX
Mīlīši! Tādu sporādiķi, kas bija šodien, es nekad savā mūžā nebiju pieredzējis. Viss FM diapazons bija kā burbuļojošs zupas katls. Vienu brīdi gandrīz neiespējami bija uztvert, identificēt kādu staciju, jo signāli un valodas mainījās viena pēc otras. Sporādiķis bija tik spēcīgs, ka tas arī pārsita vietējo raidītāju signālus (20-25km), kā piemēram, pieci.lv (Valmiera), Radio TEV (Limbaži, Valmiera), SKONTO (Limbaži, Valmiera) Capital FM Valmiera, STAR FM un LKR un pat TOPradio 100,9.

Arī Igaunijā bija vērojama līdzīga situācija.

carlos89
Šorīt arī Valmierā uztvēru to pašu Autorādio 105.5mhz.Vēl uztvēru Igauņu rādio vienu,kuru parasti nevarēja uztvert,tas ir Ringfm 103.1mhz.Protams labs signāls ir arī tiem Igauņu rādio,ko parasti varēja uztvert Valmierā,tas ir 96.6mhz Ruutu fm,103.6mhz Raadio2,105.7mhz Klaasika un 106.1mhz Viker.
Tagad arī regulāri var uztvert 102.8mhz Starfm Igauņu,laikam šie uzlikuši jaunu raidītāju tuvāk Valgai,vai arī pašā Valgā.

Rolands Strautmalis
Ring FM šajā frekvencē neraida. Visticamāk tā bija pāruztveršanas kļūda raidītājā. Nevarot atrast signālu no Jurģukalna, raidītājs pie Smiltenes pāruztvēra 104,7 MHz Ring FM no Tartu un raidīja to tālāk 103,1 MHz.

102,8 Star FM visdrīzāk nav uzlikuši jaunu raidītāju. Kā pirms dažiem gadiem to uzlika pie Tsirgulīnas, tā tas tur ir. Vienkārši no rītiem ir labāka troposfēriskā izplatība, kas ļauj labāk uztvert dažādus relatīvi tuvus signālus.

-----------------

Pievienojieties mums, dieksistiem! Lūk, Jānis šīs sezonas sporādiķos vien ir identificējis jau 24 valstis un 26 radiozemes pēc DXCC saraksta un kļuvis par trešo dieksistu šogad Latvijā un ceturto pēdējos divos gados, kurš ir uztvēris dubulto atstarojumu.

Jāni, 16. jūnijā līdzīga situācija bija daudzās Eiropas valstīs. Nabaga radioklausītāji sūdzējās radiostacijām, bet priekšniecība mobilizēja tehniķus, lai atrisinātu problēmu!!! Arī šādus paradoksus ir gadījies dzirdēt par šo dienu.

73!

GE-DX
Pievienojos ar saviem novērojumiem no Mazsalacas.

https://www.youtu...peWwQLF_Vg

Visiem 73!
Edited by princ_fm on 21-06-2017 19:45

elvaldo03
Ogrē man nāk iekšā nenormāli daudz signālu, lielākā daļa krietni pārsit un nomāc stacijas kā JumorRM, SWH Gold, Baltkom, Retro, Marija, bet tālāk par 97.3 ir maz traucējumu. Arī Rūjienā šorīt bija pilns ar šitiem signāliem. Parastam klausītājam varētu būt pārsteigums savas stacijas vietā dzirdēt itāļu sporta komentētājus, kā man šodien gadījās.

JanisDX
Par šeit un freefm.lv kuluāros izkanējušajām ziņām par Shanson un Avtoradio: Es šodien biju Valmierā un laikā starp 12:00-14:00 kā VASES "darbinieks" (pēdiņās, jo nestrādāju VASES) kontrolēju gaisu Tērbatas ielā, Stacijas ielā pie Valmieras autoostas un visā Rīgas ielas garumā. Diemžēl gaisā nekonstatēju ne smakas no Shanson 103,0 un arī Avtoradio 105,5 Mhz.

Šobrīd ticamība visai - freefm.lv un eradio.lv kuluāros izskanējušajai informācijai saistībā ar šo ir aptuveni 50 %.

Tomēr, lai noskaidrotu vai tā tomēr ir patiesība, Esmu apsvēris domu izlases viedā kontrolēt gaisu, dodoties uz Valmieru atkārtoti. Publiski šeit datumus un laikus neatklāšu.

73!

carlos89
Es jau tapēc speciāli biju ielicis video ar 105.5 Avtorādio,lai pierādītu,ka bija uztverama šāda rādiostacija.Protams katru dienu šis 105.5 nebija uztverams,tikai atsevišķās dienās un vislabāk šo rādiostaciju varēja uztvert pašā stacijas galā,tas ir kur dzelzsceļa stacijas.Runājot par Shanson rādio to es nebiju vairāk uztvēris.

JanisDX
Video aprakstā nav norādīts ne uztveršanas datums, laiks un vieta. Un nez kāpēc pēkšņi tagad youtube esat kļuvis no "Karlis Bulins" par "Karlis Baltins"??? Es ļoti labi atceros, ka tur bija rakstīts "Karlis Bulins".

Es joprojām neticu šādai informācijai, jo daži deklarējot avtoradio vai shanson uztveršanu Valmierā eradio.lv forumā, zog citu foruma lietotāju lietotājvārdus un uzdodas par tiem, kas viņi patiesībā nav.

Turpinājumā par tēmu. Ļoti iespējams, ka viena no pedējām reizēm, kad dzirdēju Norvēģiju FM diepazonā caur sporādiķi, lai gan tā pēdējā reize bija 14. jūnijā, kad uztvēru NRK P1 no Bergenas.
Edited by JanisDX on 12-01-2018 18:20

carlos89
Uzvārdu tagad precīzi ierakstīju,jo bija kļūda,bet tas tā..
Vieta vienmēr man bija tā pati Valmiera,vienmēr uztvēru no rīta apmēram 9.00-11.00,jo tad bija vislabākā uztveršana.
Par eradio.lv vispār nav ko runāt,jo tik slimas tēmas kā tur mēdz rakstīt tas vispār vāks.

carlos89
Starpcitu Shansons bija uztverts arī Mazsalacā ja iepriekš paskatās video.tā ka es nebiju vienīgais,kas uztvēra Shansonu,kā arī citas rādiostacijas,kas bija uztveramas,vienkārši jabūt īstajā vietā,īstajā laikā un nejau mēģināt uztvert šādas rādiostacijas kkur Valmieras centrā,kur vairāk mājas,tad jau protams ,ka nekad neko nevar uztvert.

JanisDX
Gads jau ir gandrīz tikpat kā noslēdzies. Šogad mēs dieksisti varam apgalvot, ka 2017. gada sporādiķa sezona ir bijusi diezgan ražīga.

Īss kopsavilkums par maniem 2017. gada šīš sezonas sporādiķa rezultātiem:

Kopumā esmu uztvēris un identificējis 27 Valstis un 29 Radiozemes pēc - DXCC saraksta no tām ar RDS uztvertas 19 valstis un 20 radiozemes pēc DXCC saraksta, ka arī ir uztverts viens Multihop (Double hop) no Irānas.

Par 2017. gada tropo. Sezonas Rekords no Somijas no YLE Radio Suomi 96,7 no Rovaniemi - 1004 km. Rekords ar RDS 96,3 SR P2 no Vasterbotenas apgabala Skellefteå pilsēta - 836 km.

Visiem LV dieksistiem vēlu panākumiem raženu 2018. gadu

73! Smile

JanisDX
Zviedru DAB ir gaisā, tiem kam interesē slēdzam iekšā uztvērējus! Signāls brīžiem ir uztverams pat iekštelpās! Neliels ieraksts ar signāla uztveršanu iekštelpās. Nav vajadzīgas arī spēcīgas antenas

73!
Edited by JanisDX on 12-01-2018 18:20

JanisDX
Labas izredzes gaidāmas arī rīt, liecina jaunākā troposfēriskās izplatības prognoze: http://www.dxinfo...o_nwe.html

JanisDX
Slēdziet iekšā uztvērējus. Zviedru DAB skan visā krāšņumā. Stokholma, Upssala, Gavle

73!
Edited by JanisDX on 11-01-2018 10:12

JanisDX
Mjā... 10. Janvāra vakarā bija ļoti laba troposfēriskā izplatība no Zviedrija FM un DAB diapazonos. Cool

Uztvertie MUX un raidītāji no Zviedrijas ar teleskopisko antenu iekštelpās:

12A 223.936 MHz, Teracom Test, Stockholm/ Nacka TM - 448 km.
12B 225.648 MHz SR DAB, Uppsala / Vedyxa TM - 495 km.
12C 227.360 MHz SR DAB, Stockholm / Nacka TM - 448km
13C 234,208 MHz Teracom Test, Upssala Vedyxa TM. 495 km.
13F 239.200 MHz Teracom Test Gävle / Skogmur TM - 570km.

Video ieraksti ar DAB+ signālu no Upssalas un Stokholmas -
495 km un 448 km. YouTube Video
YouTube Video

Jauni video ar ierakstiem būs redzami vēlāk manā Dxing kanālā Smile

73!
Edited by JanisDX on 13-01-2018 08:55

Rolands Strautmalis
Paldies, Jāni, par 2017. gada kopsavilkumu! Tas rosina arī mani uzrakstīt šeit savus pagājušā gada rezultātus UĪV apraides staciju tāluztverē jeb, citiem vārdiem sakot, FM DX.

Uzreiz jāatzīmē tas, ka savā pamata uztveršanas punktā es atrodos diezgan reti, bet apkopotie novērojumi attiecas tikai uz uztveršanu šajā vienā stacionārajā vietā Nītaures pagastā. Pie reizes jāsaka tiem, kas ar mani par to ir runājuši, ka teorētiski un praktiski iespējamo attālinātās uztveršanas variantu pagaidām nemaz neizskatu un tuvākajos gados arī neizskatīšu kā ieviešamu, tā nav mana prioritāte.

Rezultātu apkopojums nedaudz aizkavējās tādēļ, ka beidzot gribēju saprast, cik tad īsti kopā staciju esmu uztvēris troposfēriskajā izplatībā visā savā praksē CCIR FM diapazonā. Atļaušos tās saukt par "unikālajām tropo frekvencēm". Šāds termins ieviesās un nostiprinājās krievu valodā rakstošā forumā, un neredzu iemeslus, lai to nelietotu arī latviski. Tātad unikālā frekvence ir konkrētā frekvencē uztverts signāls no konkrētas vietas neatkarīgi no tā, kādu programmu raida attiecīgais raidītājs, un neņemot vērā raidītāja tehnisko parametru izmaiņas laika gaitā. Sastapos gan ar tādu problēmu kā raidītāju pārcelšana uz citu vietu vai frekvences piesaistes vietas maiņa, kas tieši Latvijā ir bijusi īpaši bieži sastopama salīdzinājumā ar citām valstīm. Saprotams, ka šādos gadījumos apstākļi mainās. Lai ar šīm pārcelšanām pārāk daudz nepalielinātu kopējo uztverto signālu skaitu savā sarakstā, nolēmu pieturēties pie 20 km robežas. Ja šīs QTH atšķirības ir līdz 20 km (piemēram, Ulbroka - Zaķusala), tad jauno vietu uzskatu par to pašu unikālo frekvenci. Visu izanalazējot un saskaitot, sanāk, ka līdz 2018. gada sākumam esmu uztvēris 1262 unikālās tropo frekvences no 15 valstīm jeb 17 radiozemēm pēc DXCC. Šis tomēr nav galīgais skaitlis, jo redzu FMLIST sarakstā dažas tādas stacijas, kuras atceros kā uztvertas, bet pagaidām, kamēr neesmu atradis tam apliecinājumu savos arhīvos, tās nav pieskaitītas. Šeit neietilpst arī pirātu stacijas (TOPradio, Radio Medūza, Radio Bogoslov un pēdējo gadu jaudīgākais pirāts bez identifikācijas, kas pēc drošām ziņām regulāri raidīja arī 2017. gadā, raida arī šogad, bet ko es 52 km attālumā uztvēru vairākas reizes tikai 2016. gadā) un tās stacijas, ko es nepārprotami esmu uztvēris tikai kā AS (angliski "airscatter" - atstarojums no lidmašīnām). Toties ir pieskaitīti daži televīzijas skaņas signāli apmēram 91,75 un 99,75 MHz. Visās nominālajās frekvencēs, izņemot 108,0 MHz, esmu uztvēris vismaz 2 stacijas katrā, bet 87,9; 88,9 un 89,9 MHz - 12 katrā, toties 91,3 MHz esmu uztvēris tropo no 8 valstīm (9 radiozemēm pēc DXCC). 44 unikālās frekvences manā kolekcijā ir no attāluma virs 1000 km.

2017. gads bija labs. Otro gadu savā praksē un otro gadu pēc kārtas uztvēru tropo stacijas no attāluma virs 1200 km. Bija divi labākie toposfēriskās izplatības uzplaiksnījumi tradicionālā "rudens tropo" ietvaros. Laika posmā no 24. līdz 29. septembrim bija manu novērojumu laikā visu laiku labākā izplatība no ziemeļiem. Tās laikā savu tropo rekordu no Somijas paaugstināju no 714 līdz 1112 km.
91,0 YLE Radio 1, Pelkosenniemi/ Pyhätunturi, Lapzeme, Somija, 1112 km, 50 kW ERP
YouTube Video
Pirmā un vienīgā Lapzemes stacija manā troposfēriskās izplatības kontā. Uztverts ar vertikālo antenu pēc azimuta 20°, raidītājs atrodas pēc azimuta 5°, raida jauktā polarizācijā. Identificēju pēc paralēlās frekvences 87,9 MHz, Espoo. Brīdī, kad publicēju ierakstu, tas atbilda radiostacijas arhīvā atrodamajam. Nemeklēju tagad, vai arhīvs vēl ir pieejams.

Savu tropo rekordu ar RDS no Somijas paaugstināju no 509 līdz 789 km.
98,4 YLE Radio Suomi, Haapavesi/ Haapovuori, Ziemeļpohjanmā, Somija, 789 km, 30 kW ERP
YouTube Video
Antenu virziens 0°, raidītājs tajā pašā virzienā. Uztverts ar horizontālo antenu, kas atbilst raidītāja antenu polarizācijai. Ieraksts veikts šī tropo uzplaiksnījuma sākumā, 24. septembrī.

98,4 YLE Radio Suomi, Haapavesi/ Haapovuori, Ziemeļpohjanmā, Somija, 789 km, 30 kW ERP
YouTube Video
Antenu virziens 355°. Arī horizontālā antena. Šis ieraksts veikts izplatības seansa beigās, 29. septembrī.

Savu tropo rekordu no Zviedrijas paaugstināju no 940 līdz 990 km. Šis ir arī Baltijas tropo rekords no Zviedrijas.
91,3 Sveriges Radio P1, Kalix/ Långträskryggen, Norbotena, Zviedrija, 990 km, 60 kW ERP
YouTube Video
Antenu virziens 10°, raidītājs 356° virzienā. Uztverts ar horizontālo antenu, kas atbilst raidītāja antenu polarizācijai. No ieraksta 25. sekundes dzirdama interneta tiešraide, kas no 27. ieraksta sekundes sakrīt ar manis uztverto ieraksta sākumā. Interesanti, ka šī ir ceturtā stacija (bet ne tālākā, Vācijā ir par 1 km tālāka) un ceturtā valsts 91,3 MHz, ko troposfēriskajā izplatībā esmu dzirdējis no vismaz 900 km attāluma.

93,6 Sveriges Radio P2, Kalix/ Långträskryggen, Norbotena, Zviedrija, 990 km, 60 kW ERP
YouTube Video
Antenu virziens 10°, raidītājs 356° virzienā. Uztverts ar horizontālo antenu, kas atbilst raidītāja antenu polarizācijai. Identificēju paralēli tiešraidei tīmeklī, programmas arhīvs laikam vairs nav atrodams, bet pēc pašas programmas vēl var atrast to kompozīciju, kas skan manā ierakstā. Šajā frekvencē raida arī cits SR P2 raidītājs, kas atrodas par vairāk kā 200 km tuvāk, bet pilnīgi citā virzienā, kurā tobrīd izplatības nebija, un to nekad neesmu dzirdējis.
Divas vienīgās Norbotenas (tālākā Zviedrijas lēne) stacijas, ko jebkad esmu uztvēris troposfēriskajā izplatībā.

Otrs ievērojamais kanālveida troposfēriskās izplatības vilnis bija 17. - 18. oktobrī. Jau tā priekšvakarā, 16. oktobrī, uztvēru Vāciju, kas vienmēr Latvijā ir eksotika un ko bez šīm trijām dienām vēl dzirdēju tikai 10. jūlijā. 17. oktobrī savu tropo rekordu no Vācijas paaugstināju no 2016. gadā sasniegtajiem 1183 līdz 1276 km. Šis ir arī Baltijas tropo rekords no Vācijas.
89,7 WDR 3, Münster/ Baumberge, Ziemeļreina-Vestfālene, Vācija, 1276 km, 25 kW ERP
YouTube Video
Antenu virziens 240 grādu, raidītājs atrodas 251 grāda virzienā. Uztverts ar horizontālo antenu, kas atbilst raidošo antenu polarizācijai. Atšķirībā no iepriekšējā gadā mērķtiecīgi uztvertās Austrijas (1311 km), šoreiz es negaidīju tik lielus attālumus, un FMLIST datu bāze mani nedaudz "paķēra uz izbrīnu", jo tajā attiecībā uz troposfērisko izplatību nav "paredzēti" attālumi virs 1200 km. Identificēju pēc radiostacijas arhīvā atrodamās progammas pleilistes, kas vairs nav pieejama, bet man ir saglabāts tā brīža programmas ekrānuzņēmums.

Vēl daži Vācijas staciju ieraksti no 2017. gada 17. oktobra. Visi no attāluma, kas lielāks par 2016. gada labāko rezultātu no Vācijas.
90,2 NDR Kultur, Lingen-Damaschke, Lejassaksija, Vācija, 1243 km, 15 kW ERP
YouTube Video
Antenu virziens 240 grādu, raidītājs atrodas 254 grādu virzienā. Uztverts ar horizontālo antenu, kas atbilst raidošo antenu polarizācijai. Identificēju pēc radiostacijas arhīvā atrodamās pleilistes, kas vairs nav pieejama.

93,2 WDR 2, Teutoburger Wald/ Bielstein, Ziemeļreina-Vestfālene, Vācija, 1197 km, 100 kW ERP
YouTube Video
Antenu virziens 240 grādu, raidītājs 248 grādu virzienā. Uztverts ar horizontālo antenu, kas atbilst raidošo antenu polarizācijai. Identifikācija vīrieša balsī "... WDR Aktuell" skan manā ierakstā 1:36.

Vēl viens šīs pašas stacijas ieraksts, kas veikts sešas minūtes iepriekš.
YouTube Video
Programmas identifikācija vīrieša balsī ieraksta 15. sekundē: "WDR Zwei..."

90,6 WDR 5, Teutoburger Wald/ Bielstein, Ziemeļreina-Vestfālene, Vācija, 1197 km, 100 kW ERP
YouTube Video
Antenu virziens 240 grādu, raidītājs 248 grādu virzienā. Uztverts ar horizontālo antenu, kas atbilst raidošo antenu polarizācijai. WDR Aktuell (ziņu) programma paralēli 93,2 MHz no tās pašas vietas. Ieraksta 15. un 40. sekundē salīdzinājums ar paralēlo frekvenci, attiecīgi vīrieša balss un laika ziņas sievietes balss lasījumā.

105,5 WDR 1 Live, Teutoburger Wald/ Bielstein, Ziemeļreina-Vestfālene, Vācija, 1197 km, 100 kW ERP
YouTube Video
Antenu virziens 240 grādu, raidītājs 248 grādu virzienā. Uztverts ar horizontālo antenu, kas atbilst raidošo antenu polarizācijai. Identificēju paralēli tiešraidei tīmeklī.

Vispār pirmo reizi troposfēriskajā izplatībā 2017. gadā identificēju 86 stacijas: no Somijas 26, no Lietuvas 15, no Latvijas un Vācijas pa 11, no Polijas 10, no Baltkrievijas 6, no Zviedrijas 4, no Igaunijas 2 un no Kaļiņingradas apgabala 1.

Par sporādisko izplatību uzrakstīšu citreiz.

73!
Edited by Rolands Strautmalis on 31-01-2018 00:42

JanisDX
Paldies Roland par detalizētu ieskatu troposfēriskās izplatības rezultātos 2017. gada sezonā. Tas arī mani rosināja uzrakstīt nedaudz plašāku ieskatu tropo uztberšanas rezultātos. Neapbšaubāmi Septembra beigas visiem dieksistiem Ziemeļvalstīs un Austrumeiropā bija pati iespaidīgākais un ražīgākais laiks tropo uztveršanas rezultātos. Tikka uzstādīti un laboti jauni rekordi!

Un tātad... Laikā no 24-29 septembrim bija ļoti spēcīga troposfēriskā izplatība no Ziemeļiem.

Troposfēriskā izplatība no Somijas";

1. vieta un mans absolūtais rekords manā dieksista karjerā pagaidām ir 96.7 YLE Radio Suomi Rovaniemi/Vennivaara-Vennivarantie. 30 kw. 1004 km. Identificēju caur interneta tiešraidi. Ieraksta man diemžēl nav, jo tehnoloģijas dažos ļoti svarīgos brīžos mēdz nedaudz pievilt.

2. vieta 98.60 FIN YLE Radio Suomi Posio/Susivaara-Ylentie 15 (la) Lappiin (Lapzemes) reģions 30 kw. 953 km. Ieraksta brīdi skan vietējās radio ziņas no Lapzemes.
YouTube Video

3. vieta 97,3 YLE Radio Suomi, Oulu - Uleåborg / Kiiminki-Isohalme, Radiotie. (pp) Pohjois Pohjanmaa reģions. 50 kw. 836 km!
YouTube Video
Ieraksta brīdī skan identifikācijas signāls ar pīkstieniem. Uztverējs bija novietots uz galda ieraksta brīdī, bet paceļot to augstāk varēja iegūt kvalitatīvāka signāla uztveramību.

Rekordi RDS ziņā. | Ir uzstādīts jauns RDS rekords. Vecais RDS rekords bija 596 km 206. gada sezonā 1. Vieta 94,3 YleX, Vuokatti/Sotkamo-Vuokatinvaara, Maantie 8741. 60kw (ka) Kainuu reģions. - 754km!YouTube Video
Ieraksta beigās dzirdams YleX identifikācija moments balsī.

2. Vieta 96.10 YleX, Haapavesi/Haapovuori-Mastontie (pp) Pohjois-Pohjanmaa reģions 30 Kw 739 km. Ieraksts diemžēl nav pieejams.

3. vieta. 93,4 YleX, Lieksa / Koli-Verkkovaara (pk) - Pohjois karjalan reģions. RDS ID. Vocal ID. 30 kw. 668 km. Ieraksta sākumā Radiostacija YleX identifikācija balsī. YouTube Video

Toposfēriskā izplatība no Zviedrijas. |

Labots jauns attāluma un RDS rekords no Zviedrijas -836 km. Vecais RDS rekors bija 655 km. 93,8 SR P3 no Hudiksvall/Forsa-Storberget TM. 60 Kw. 2016. gada sezonā

1. Vieta. 96,3 SR P2, Skellefteå / Prästfäbodsberget TM (vCool (Vaserbottenas lēne). 60kw. - 836 km. Ieraksta 1:17 ID moments "Sveriges Radio" Play aplikācija un sverigesradio.se/p2live"YouTube Video

Par sporādisko izplatību arī uzrakstīšu vēlāk.

73!
Edited by JanisDX on 15-02-2018 12:26

Jump to Forum:
Jaunākie komentāri
· Jā, nav pat tādu uzt...
· [i]Latvija ir 2. vie...
· Nu arī LV konferencē...
· Atkal kādam ir aiztu...
· Nēesi vēl izslimojis...
· Jā, 5G hype ir nepaj...
· Domaju ,varbut inter...
· Paldies ,par atbildi...