December 06 2019 22:33:37
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju celjvedis
Legacy SAT - Ieskats sateltu televzijas vstur
Aktuāls Jautājums
Vai variet būt droši, ka Jūsu dati internetā nenonāk rokās 3 personām?

Esmu pārliecināts, ka dati ir doršībā
Esmu pārliecināts, ka dati ir doršībā
43% [83 Votes]

Pilnībā drošs neesmu, bet maksimāli ir jāizvēlas drošākais serviss
Pilnībā drošs neesmu, bet maksimāli ir jāizvēlas drošākais serviss
4% [7 Votes]

Esmu pārliecināts, ka dati tiek nodoti trešajām personām pēc dienestu pieprasījuma
Esmu pārliecināts, ka dati tiek nodoti trešajām personām pēc dienestu pieprasījuma
6% [11 Votes]

Droša ir tikai tā vieta, kur tīkla vads nav bijis un nebūs pieslēgts
Droša ir tikai tā vieta, kur tīkla vads nav bijis un nebūs pieslēgts
17% [33 Votes]

Šodien nekas vairs nav drošs
Šodien nekas vairs nav drošs
31% [59 Votes]

Votes: 193
Started: 02/01/2014 16:19
Ended: 15/04/2017 18:17

Balsojumu Arhīvs
Šodienas jubilāri:
Šodien nav jubilāru
Čats
Vajadzēs gan ielogoties lai čatotu.

26-11-2018 13:42
Paldies! Wink

26-11-2018 09:36
Daudz laimes dzimšanas dienā Princ_ Smile

04-03-2018 23:52
Paldies! Godam tika atzīmēts - pagājušo nakti līdz vienpadsmitiem šodien dienā pavadīju pie uztvērēja, "neatejot no kases". 73!

04-03-2018 10:35
Rolands Strautmalis - Sveicu!

26-11-2017 23:39
Paldies Wink

26-11-2017 21:43
princ_fm, apsveicu Tavā dienā! 73!

19-10-2017 12:50
Paldies! 73!

18-10-2017 18:34
Sveiciens vārda dienā, Roland! 73! Smile

10-05-2017 09:15
Yahoo - Visu to labāko Dzimenē, un lai pietiek laika arī sakaru lietām! Priekā! Pfft

22-04-2017 12:35
Paldies par salabošanu! Varu ņemt vērā... bet nevienam no konkrētajiem video NAV ierobežojumu rādīšanai Latvijā, tā kā Tava piezīme nav gluži vietā. 73!

View Thread
 Print Thread
RE: DXings
princ_fm
http://www.artsound.gr/catalog/iskra-tela-m-495.html?language=en

princ_fm
http://www.artsou...3163429e12

Rolands Strautmalis
ricards1994 wrote:
lētos poļu mēslus negribas pirkt. Cenai te nav tik liela nozīme kā kvalitātei!

Es poļu mēslus vai nemēslus (lai katrs spriež pats - manas divas 9 elementu antenas, ļoti iespējams, tomēr ir labākās Latvijā) savulaik pirku, pasūtinot caur "Argus". Viņi manu vajadzību iekļāva savā pasūtījumā. Poļu ražotājs "Dipol Sp.J." tolaik izpildīja pasūtījumus, kuru apjoms pārsniedza 500 eiro. Manas intereses nebija tik dārgi vērtējamas. Jāsaka gan, ka pašlaik attiecīgais ražotājs piedāvā tikai 3 elementu antenas.

Par to, kā es iegādājos 9 elementu antenas, Ričard, Tu taču jau biji labi informēts.

Bet ja nu cenai nav nozīmes, tad no pašlaik pārdošanā pieejamā, jāmeklē šeit:
http://www.innova...gory_id=26

Tomēr ģenerāls risinājums, un te es noteikti pievienojos JDat, ir: "... ja nevar pasūtīt, tad var uztaisīt..."

73!

GE-DX
Roland, man tieši interesē 5 elementu FM antenas. Par Tavu stāstu labi atceros, kā tiki pie antenām.

73!

Yahoo
Nu veči... Tādu piķi jau nu točna nemaksā tās antenes. Cena droši vien tapēc tāda ka tā ir Anglija un rakstīts "Broadcast". Neviena officiāla stacija točna tādas neuzstādīs. Tas droši vien Angļu pirātiem kuri nemāk uzstaisīt, māk tikai nopoirkt.

Pasūtiet caur Argusu, 5. elementu 18 ls Triax
http://argus.lv/p...cat=W20023

Un lieta darīta.., jo pa 18ls točna nesanāk lētāk uztaisīt.Wink

Rolands Strautmalis
Yahoo wrote:
rakstīts "Broadcast"

Domāts "broadcast band" - "apraides diapazons".

Bet šo piedāvājumu norādīju tikai tādēļ, ka kolēģis teica, ka cenai nav tik lielas nozīmes!

73!

Yahoo
Protams, tas dzelzis to nemaksā. Tas laikam ir priekš Angļiem Grin

GE-DX
Nedaudz offtopic, bet ja runa par raidītāju būvēšanu, tad šāds ātrais mājas variants var darboties?
http://www.instructables.com/id/Make-a-15v-Single-Transistor-FM-Transmitter/step1/Turn-on-your-Radio/

princ_fm
ricards1994 Nevajaga ar offtopic "Čakarēt" sakarīgas tēmas. Tak var atvērt jaunu atzaru forumā... Te tikai DXings Cool

GE-DX
Šovakar atkal ir novērojama FM signālu troposfēriskā izplatība.

Uztvertās stacijas:
90.6 Russkoje radio (Tallinn) bez RDS
88.5 YLE YKSI (Kouvola) bez RDS
103.7 YLE Puhe (Espoo) bez RDS
97.3 Retro FM (Tallinn) bez RDS
91.9 YLE X (Espoo) bez RDS
87.9 YLE YKSI (Espoo) ar RDS
101.1 YLE VEGA (Espoo) bez RDS

GE-DX
Šorīt uztvertās stacijas 2013.10.05
98.9 YLE X3M (Espoo) RDS
94.0 YLE SUOMI (Espoo) RDS
97.9 YLE SUOMI (Hollola) RDS
99.9 YLE SUOMI (Tampere) RDS
88.6 YLE YKSI (Pihtipudas) RDS
88.9 YLE YKSI (Helsinki) bez RDS
89.2 YLE YKSI (Tammela) bez RDS
89.5 YLE YKSI (Pernaja) bez RDS
90.7 YLE YKSI (Tampere) RDS
93.2 YLE YKSI (Lahti) RDS
92.1 YLE X (Mikkeli) bez RDS
93.7 YLE X (Tampere) RDS
93.9 YLE X (Kuopio) bez RDS
95.5 YLE X (Lahti) RDS

Rolands Strautmalis
Apsveicu, Ričard!
Līdz Pihtipudas raidītājam no Tevis ir kādi 600 km (precīzāk aprēķini pats), un tas jau ir "puslīdz normāli".

Atļaujos paziņot, ka pagājušajā naktī Jurijs Dimbovskis Jūrmalā ir uztvēris, ļoti iespējams, Latvijā šogad pagaidām tālāko staciju - 92,3 MHz YLE RADIO 1 no Vuokatti/Sotkamo, tas ir kādus 20 - 30 km virs 800. Ļoti ceru, ka Jurijs pēc ilgāka pārtraukuma pats šeit kaut ko uzrakstīs. Es nekad neko neesmu no Somijas uztvēris tālāk par Lapua (667 km), Kuopio (644 km) un Koli (715 km). Pagājušajā naktī bija iespēja Latvijā uztvert arī Pihtipudas un Vuokatti raidītājus, un varbūt ne tikai tos.

Man pašam noguruma dēļ diemžēl nav sanācis pēdējās pāris naktīs nopietnāk paklausīties izplatību. Vienīgi, pavirši pārstaigājot ēteru, gan vakar vakarā, gan šodien pēcpusdienā kā tālāko staciju citu zviedru un somu staciju vidū konstatēju SR P1 no Bollnäs/Kyrkberget (707 km), bet tas bija ar antenām rietumu virzienā, lai gan valdošā izplatība bija no ziemeļaustrumiem-ziemeļiem. No rīta ap septiņiem arī ar rietumu virziena antenām ideāli skanēja YLE RADIO 1 87,9 MHz, bet tā tomēr ir bieži dzirdama ētera klasika (parasti gan ne tik labā kvalitātē), vairāk laika veltīt vaļaspriekam tobrīd nevarēju. Pēcpusdienā no nakts izcilās izplatības vairs diez kas nebija atlicis. Mana tālākā stacija šogad joprojām ir SR P3 no Gēteborgas 99,4 MHz (790 km), ko uztvēru 8. septembrī.

Varētu būt vērts tuvākajās naktīs un no rītiem pievērst uzmanību troposfēriskajai izplatībai. Kaut kam noteikti vēl ir jābūt. Starp citu, šogad Latvijā vēl nav novērota ļoti laba izplatība no Polijas. Zviedrija un Somija sevi ir pieteikušas, kaut kad jābūt arī Polijai!

73!

GE-DX
Kopš esmu ticis pie laba uztvērēja ar RDS, tad brīvi klausos stacijas ar RDS par 0.1 Mhz. Piemēram 104.0 LR-1 blakus dzirdu 103.9 Power Hit Radio no Parnu.

Tā kā man antena (pusviļņa dipols) atrodas istabā nevis uz jumta, tad tiešām šie ir labi rezultāti.

Uz 92.3 Mhz kaut ko dzirdēju, tur skanēja klasiskā mūzika. Tā kā nebija ne RDS ne džinglu trāpīju dzirdēt tad nezinu kas tas bija, bet Super FM no Cēsīm tas točna nebija.

73!

Yahoo
Ričard, nevaru apgalvot ka tā bija 100% Tavā gadījumā, bet Super FM grupas raidītājiem esmu novērojis to ka raidītāju plejlistes vai dziesmas skan ar lielu nobīdi, vai pat vispār nekas kopīgs tur nav. Ja zinām ka pie katra raidītāja ir savs kompis ar savu plejlisti!

GE-DX
Nez kā nu tur bija, bet ap pusdienas laiku gan Cēcu 92.3, gan Valkas 88.9 Super FM skanēja vienāda playliste ar vienādu RDS.

Rolands Strautmalis
Ja jau par SUPER FM, tad man ir jautājums par šīs stacijas ēterā skanošajām vietējām programmām un vietējo reklāmu. Personīgi esmu dzirdējis vietējās ziņas no Valkas un Talsiem, kā arī vietējo reklāmu no Liepājas (agrāk LATVIEŠU RADIO laikos tiku dzirdējis arī Liepājas ziņas). Būšu pateicīgs katram, kas sniegs objektīvu informāciju par SUPER FM vietējiem ielikumiem, atskaitot identifikācijas džinglus ar frekvences skaitli, kas, kā zināms, katrā raidītājā ir atšķirīgi. Es esmu dzirdējis visus SUPER FM raidītājus, vienīgi Ventspils raidītāju pēdējo reizi uztvēru 2011. gadā, kad vēl skanēja LATVIEŠU RADIO.

Troposfēriskā izplatība atkal virzās uz mūsu pusi. Patlaban jau Polijā tiek uztvertas diezgan tālas stacijas no Zviedrijas. Prognoze liecina, ka naktī un no rīta varētu atvērties rietumu un dienvidrietumu virziens.

Jurijs Dimbovskis ir precizējis sava un Latvijas šīgada rekorda attālumu, tas ir 827 km. Vakar Petrozavodskā, Karēlijā tika sasniegts arī tropo rekords ex-PSRS teritorijā - 1196 km, uztverot SR P2 96,7 MHz no Emmaboda/Bälshult raidītāja, bet četri Pihtipudas raidītāji no Somijas vakarrīt uztverti Polijā 1239 km attālumā.

73!

Yahoo
Domaju Roland, ka tas nekads komercnoslepums vairs nav. Ja varbut esi lasijis kadu no Pola intervijam, tad noteiktu butu izlasijis ka viniem dziva etera nav nekad bijis, iznemot pasos pirmsakumos vini laida dzivaja etera tiesraides no radiokluba. Bet ja runajam par tehnisko izpildijumu, tad tur ir ta: Pie katra raiditaja atrodas linuxigs kompits ar interneta pieslegumu. Uz katra no siem kompisiem ir pastaisita pleylistu atskanosanas programma ar iebuvetu softisku skanas apstradi. Respektivi uz kompjiem caur netu kaca augsa dziesmas, dzinglus, attieciga regiona reklamas. Savukart no Rigas ofisa tiek sagatavota attieciga plejliste un nosutita uz katru etera kompi. Par cik reklamu, dzinglu un dziesmu garumi ir vienadi, tad teoretiski ir ari visam jaskan vienados laikos. Citreiz gan ir nobide. Risinajums diezgan vienkars, nets+parasts kompis+raiditajs.. neka lieka ka ari nekas netiek strimots.. lidz ar to nekas nebuferojas un kvalitates zudumi nekadi. Ideals risinajums ja nav dziva etera. Un RDSa teksts tiesi tada pasa veida nak lidzi ar dziesmas datubazes failu. Smile

Rolands Strautmalis
Paldies, Lauri, par izklāstu!

Es nebūt nedomāju, ka kādā brīdī SUPER FM skan kaut kas "dzīvs". Mani vienkārši interesē visaptveroša informācija par to, caur kuriem raidītājiem tiek translētas vietējās ziņas un vietējā reklāma, jo pats, lai arī cik rūpīgi sekotu situācijai ēterā, visu nedz uztvert, nedz aptvert nevaru. Tur jau tā lieta, ka šādas vietējās ziņas skan tikai caur nelielu daļu SUPER FM raidītāju. Es pat necenšos analizēt, kāpēc vietējās ziņas ir Valkā, bet tādu nav Valmierā, bet tikai konstatēju faktus. Tie nopietnie tāluztveres entuziasti (dieksisti), kas nodarbojas ar ultraīsviļņu un vidējo viļņu staciju uztveršanu, vienmēr pievērš īpašu uzmanību jebkuram vietējās identifikācijas faktam (reklāmai, džingliem, lokālajiem ziņu blokiem), neskatoties uz to, kāds ir šīs vietējās identifikācijas tehniskais vai tehnoloģiskais izpildījums.

Nedaudz vēl par staciju identifikāciju tieši SUPER FM grupas kontekstā. RDS PS astoņas zīmes normālos gadījumos tiek lietotas, aizpildot šo logu ar radiostacijas nosaukumu, vienalga pilnā vai saīsinātā formā, bet tikai ar nosaukumu jeb identifikāciju. Visi pārējie gadījumi, kad RDS PS ir vai nu dinamisks, vai sastāv no vairākām daļām, vai arī tur tiek rakstīts velns viņu zina kas, nav normāli. Dziesmu nosaukumus un citu informāciju var rakstīt radiotekstā, kam tas ir paredzēts. Diemžēl SFM nav vienīgie Latvijā, kas to neievēro. Toties kādā citā jautājumā SFM īpaši izcēlās, proti, melnā reklāma, kas pat KHR ēterā aicināja SKONTO vietā klausīties SUPER FM pat konkrētā frekvencē, paviršākam fona klausītājam vai nopietnam vīram, piemēram, kaut kur Somijā, kurš cenšas identificēt, ko tad viņš īsti dzird, pilnīgi noteikti sajauca galvu. Šajā gadījumā es nekritizēju pašu reklāmas melnumu, to lai dara citi, bet izsakos vienkārši no dieksista (kā kolēģi paralēlajās tēmās mēdz teikt - tāda, kam šķemba galvā) viedokļa.

Runājot par izplatību no rietumiem un dienvidrietumiem, ko es gaidīju 6. - 7. oktobrī, jāsaka, ka tālais tropo tā arī neatnāca, bet tajā naktī un arī 7. oktobrī pa dienu bija jūtams izplatības uzlabojums no Lietuvas dienvidu daļas (Viļņas, Kauņas, Alītas, Druskininku virziens) un Polijas ziemeļaustrumiem (Belostoka, Olština). Man izdevās saklausīt veselu rindu staciju no šī reģiona pirmo reizi šajā gadā, bet interesantākās man personīgi bija:
- MARIJOS RADIJAS 93,1 MHz no Viļņas (vertikālā polarizācijā RADIO NABA netraucēja nemaz). Šo staciju neesmu dzirdējis vairāk kā trīs gadus.
- CLASSIC ROCK FM 94,9 MHz no Viļņas skanēja juku jukām ar Klaipēdas LALUNU un CAPITAL FM.
- RELAX FM no Kauņas (30 W ERP) 98,5 MHz skanēja visai pārliecinoši. Abas pēdējās stacijas nebiju līdz šim dzirdējis nekad.

ricards1994 wrote:
Uz 92.3 Mhz kaut ko dzirdēju, tur skanēja klasiskā mūzika. Tā kā nebija ne RDS ne džinglu trāpīju dzirdēt tad nezinu kas tas bija, bet Super FM no Cēsīm tas točna nebija.

Ļoti iespējams, ka tas bija Vuokatti raidītājs. YLE RADIO 1 bieži raida klasisko mūziku, savukārt identifikācijas džinglus šīs stacijas ēterā diez vai var sagaidīt, lai gan identifikācija balsī dažkārt skan, bet tur jāņem vērā somu valodas nianses. Visbiežāk kā identifikāciju varētu dzirdēt frāzi "Ylen Ykkönen". Tomēr citreiz šādā vai līdzīgā gadījumā pamēģini uztveramo nezināmo staciju salīdzināt ar zināmo paralēlajā frekvencē (ja tāda tobrīd ir pieejama) vai ar tiešraidi internetā.

73!

GE-DX
Uz 94.0 un 99.5 pa brīdim dzirdamas stacijas nesaprotamā valodā. Ja ir kāda signālu izplatība pašlaik, kāds to var apstiprināt?

73!

Rolands Strautmalis
Kā jau tika prognozēts šeit http://www.dxinfo...o_eeu.html un šeit http://cluster.f5...hp?p=tropo, Latviju ir sasniegusi laba rudens (varbūt nepierasti vēla) troposfēriskā izplatība, kas man ļāva šovakar sasniegt šāgada Latvijas tropo rekordu - 99,2 MHz NDR KULTUR, Hamburg/ Moorfleet, 1031 km. Ir arī skaņas ieraksts ar identifikācijas momentu. Varu piebilst, ka šis ir tālākais ultraīsviļņu publiskās apraides signāls, ko man gadījies dzirdēt ar SDR uztvērēju. Šī stacija raida horizontālā polarizācijā, bet vertikāli 99,2 MHz 22 km attālumā no manas būdas atrodas (un vienlaicīgi bija labi dzirdams) EHR raidītājs Jurģukalnā. Tur, protams, divu antenu nopelns. Es jau laicīgi sagatavojos šim notikumam, pagriežot antenas uz rietumiem.

Pievērsiet uzmanību ēteram tuvāko pāris diennakšu laikā!

73!

Jump to Forum:
Jaunākie komentāri
· Aa, 2012 gadaa. Te...
· [quote]Man te ar paz...
· Izrāvums no LSM: --...
· Man te ar paziņu bij...
· AMB (MTG) nolaida LN...
· Ghe ghe. bet ja nopi...
· Velkam ārā folija ce...
· [img]http://freefm.l...
· Pareizi ir, ka sodu ...