November 14 2019 10:28:39
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju celjvedis
Legacy SAT - Ieskats sateltu televzijas vstur
Aktuāls Jautājums
Vai variet būt droši, ka Jūsu dati internetā nenonāk rokās 3 personām?

Esmu pārliecināts, ka dati ir doršībā
Esmu pārliecināts, ka dati ir doršībā
43% [83 Votes]

Pilnībā drošs neesmu, bet maksimāli ir jāizvēlas drošākais serviss
Pilnībā drošs neesmu, bet maksimāli ir jāizvēlas drošākais serviss
4% [7 Votes]

Esmu pārliecināts, ka dati tiek nodoti trešajām personām pēc dienestu pieprasījuma
Esmu pārliecināts, ka dati tiek nodoti trešajām personām pēc dienestu pieprasījuma
6% [11 Votes]

Droša ir tikai tā vieta, kur tīkla vads nav bijis un nebūs pieslēgts
Droša ir tikai tā vieta, kur tīkla vads nav bijis un nebūs pieslēgts
17% [33 Votes]

Šodien nekas vairs nav drošs
Šodien nekas vairs nav drošs
31% [59 Votes]

Votes: 193
Started: 02/01/2014 16:19
Ended: 15/04/2017 18:17

Balsojumu Arhīvs
Šodienas jubilāri:
Šodien nav jubilāru
Čats
Vajadzēs gan ielogoties lai čatotu.

26-11-2018 13:42
Paldies! Wink

26-11-2018 09:36
Daudz laimes dzimšanas dienā Princ_ Smile

04-03-2018 23:52
Paldies! Godam tika atzīmēts - pagājušo nakti līdz vienpadsmitiem šodien dienā pavadīju pie uztvērēja, "neatejot no kases". 73!

04-03-2018 10:35
Rolands Strautmalis - Sveicu!

26-11-2017 23:39
Paldies Wink

26-11-2017 21:43
princ_fm, apsveicu Tavā dienā! 73!

19-10-2017 12:50
Paldies! 73!

18-10-2017 18:34
Sveiciens vārda dienā, Roland! 73! Smile

10-05-2017 09:15
Yahoo - Visu to labāko Dzimenē, un lai pietiek laika arī sakaru lietām! Priekā! Pfft

22-04-2017 12:35
Paldies par salabošanu! Varu ņemt vērā... bet nevienam no konkrētajiem video NAV ierobežojumu rādīšanai Latvijā, tā kā Tava piezīme nav gluži vietā. 73!

View Thread
 Print Thread
RE: DXings
marsinsh
Labi biku aiziesim offtopicā Smile S3 nav tas uztvērējs tik švaks, Rīgā +/- lielie raidītāji tur stereo, arī citās pilsētās lieljaudas raidekļi ķer stereo, nu ok paretam kustoties iečarkstas Wink Protams salīdzinot ar K750 tas ir solis atpakaļ ... cits jautājums ka jaunos modeļos jau sākuši njemt ārā fm čipus, par ko baigā bēda Sad Nu iedomāsimies situāciju, kad aizbrauc uz ārzemēm, kur nav wi-fi pieejams, a muuzikas kolekcija nodrillēta līdz vēmienam Smile
p.s. labprāt paspēlētos šodien ar tiem mazjaudas raidekļiem un k750, bet ... kāds no paziņām viņu nokāva, nometot no 9 stāva, par ko skāde Sad

Yahoo
Nu variet man nepiekrist, bet mans viedoklis ir tāds, ka tie mikročipi diezgan tupa pilda savas funkcijas un tas arī viss. Un tas ir tikai tādēļ, lai konkrētā fīča būtu iekārtā un tā funkcionētu. Bet par kvalitāti vispār nevar runāt. Varu derēt, ka pieslēdzot to telefonu pie mēraparātiem parādītos īstā patiesība.. Grin Priekš kam tad būvē arī normālus radioaparātus? Tad jau baroklis, viens mikročips, kaut kāds tranis skaņas pastiprinājumam un radio gatravs Smile
Kaut vai SI4713 - Modulators + stereo + RDS? Smieklīgi, bet čips strādā.. tikai hrenova ja pastās mērierīcēs Wink

Vovanich
Par tupa funkciju pildīšanu tomēr piekritīšu, jo no tiem DSP, kurus esmu testējis, vienīgi SI4734 strādā adekvāti. Bet alternatīvas jau nav Smile . Ja paskatamies vēsturē, analogie čipi bija vēl štruntīgāki. Man Creative mp3 atskaņotājā ir TEA5768. Salīdzinot ar to pašu S3 mini, jūtība ir sliktāka, skaņa arī, bet tur varēja saslēgt uz īso vienu kondensatoru, lai stabili turētu stereo. Smile

Runājot par to, ka Samsung pamazām ņem ārā FM no saviem flagmaņiem, es to redzu tikai kā iemeslu paņemt cita ražotāja aparātu un nekas vairāk, jo neesam vēl gatavi klausīties radio caur Wi-Fi/3G/4G.

marsinsh
Vēl biku offtopica Smile Ceru piedos Smile
Nu OK LV klausos (piem Rīgā) neta radio, kad apnīk FM vai nav zonas (mājās). Vislielākā sāpe sākas brīdī kad esi ārzemēs vai nav 3g (norausta, nevelk). Nū OK ir 32/64GB kartiņas, piegāz pilnu ar muzonu un triec ... bet apnīk, gribas kaut ko jaunu, nedzirdētu ... Daudziem svarīga infa (kaut vai ziņas paklausīties braucot sabiedriskā transportā) ... Jā arī es apvainojos uz Samungu par FM čipa likvidēšanu S4/S5 un paliku pie S3 Pfft
Yahoo, nu nav tik traki, nē nu OK, ir skābi, cik zinu arī LG esot problēma, ka mazās frekvences netverot (~90 MHZ) ... HTC, Samsungi,Nokijas ir testētas, kā pavājāks signāls, tā sākas cirks ar stereo, čarkstiem u.t.t.
exx ka nav pieejams tas k750, mosh jāparokas pa SSku Wink Viņš man bij kā radio uztveršanas etalons Smile

Rolands Strautmalis
marsinsh wrote:

Vakar pašam negribot kļuvu par interesanta signāla uztveršanas liecinieku...

91.9, un dzirdu klasisko mūziku ... Pirmais bij pārsteigums, kas ta nu ... izrādās RDS uzrāda klasika ? Cik sapratu Lietuvas radio ... labu brīdi pabrīnijos, pēc tam izgāju cauri visam diapazonam, neko interesantu vairāk neatrada ...
P.S. Jā tas bij LRT OPUS no Klaipēdas Smile Topradio signāls zaudēja vienos vārtos

Žēl, ka mani neviens par to neinformēja tajā brīdī. Būtu bijis interesanti, jo 91,9 MHz kaut ko citu bez TOPRADIO dzirdēt var ļoti, ļoti reti. Vēl interesanti ir tas, ka LRT OPUS nav klasiskās mūzikas stacija, un arī RDS šai stacijai nevar būt rakstīts nekas saistībā ar klasiku, savukārt LRT KLASIKA šajā frekvencē nav neviena raidītāja. Vai gadījumā nav precīzas informācijas par to, kas tieši bija lasāms RDS?

73!

marsinsh
Nu jā diemžēl nekādi screenshoti netika njemti tā kā esmu absolūts amatieris Smile Un varbūt arī nebija klasika ... bet klasiskā mūzika bij toch un runāja lietuviski, jo to es mazliet saprotu Smile

topruslan
Zavjazivajte ! U menja bilo v dvuh mestah problema. Iz za siljnoj grozi v Zemgale i Vidzeme postradali 100,9 FM & 91,9 MHz v Dimzukalns. 91,9 FM (TOPradio) peredatcik i sam objekt v passivnom rezhime. Ne viderzhal sintezator impuljsa molnii i prosto perestal rabotatj. V tot zhe denj ja vsjo tam ispravil. K sozhaleniju ot grozi zashiti net ni kakoj. Dazhe xoroshee zazemlenie ne spasjot !

marsinsh
Braucot caur baltezeru uz 96.0 kjer žinu radio Wink

GE-DX
Jā jau vairākas dienas ir laba signālu izplatība gan radio , gan TV !

Rolands Strautmalis
Jā, vakar vakarā Rīgā ar dipolu istabā uztvēru trīs Polijas stacijas 96,6; 98,6 un 105,5 MHz no Kšemjanuhas kalna pie Suvalkiem , kas atrodas 317 km attālumā. Uz otru pusi skatoties, bija dzirdams YLE RADIO 1 87,9 MHz no Espo Somijā (358 km), bet šī stacija Rīgā dzirdama diezgan bieži. Visas minētās stacijas raida horizontālā polarizācijā.

Četras stacijas no Šauļu apkārtnes Rīgā sasniedza RDS līmeni bez āra antenas.

73!

Rolands Strautmalis
Šodien ir pēc maniem novērojumiem visu laiku izcilākā troposfēriskā izplatība. Man ir izdevies atkārtot savu tāluma rekordu, uzstādīt jaunu personisko rekordu ar RDS, toties Lietuvas kolēģis vakar un šodien ir uztvēris Lielbritāniju, šodien arī Nīderlandi.

Nav laika rakstīt, jāklausās!

http://www.fmlist...p;band=ALL

Rolands Strautmalis
Atļaušos vēlreiz vērst jūsu uzmanību uz valdošo izcilo troposfērisko izplatību. Zemāk redzami mani šīsdienas novērojumi gan Nītaures pagastā ar divām 9 elementu antenām manā viensētā, gan Rīgā ar horizontālu dipolu uz piecstāvu mājas jumta ar industriāliem elektromagnētiskajiem traucējumiem piesātinātā guļamrajonā:
http://www.fmlist...p;rxin=LVA

Atzīmēšu, ka Dāniju Rīgā uztvēru pirmo reizi un uzreiz ar RDS. Arī no Zviedrijas Rīgā uztvēru pagaidām tālāko staciju.

89,8 MHz man vispār pirmo reizi izdevās uztvert divas vājas stacijas no Ventspils un Kuršu Kāpām, pateicoties tam, ka sakarā ar remontdarbiem bija atslēgts Radio 7 raidītājs Siguldā.

Vakar kļūdījos attiecībā uz RDS rekordu, jo uztvertā stacija no Šverīnes atrodas 947 km attālumā, bet 2011. gada 11. novembrī tiku uztvēris RDS signālu no raidītāja Norvēģijā 956 km attālumā. Vakar dzirdēju arī vienu staciju, kas atrodas tālāk par manu personisko rekordu - 1183 km attālumā, bet diemžēl to nevaru uzskatīt par uztvertu, jo man trūkst pierādījumu. Ar pasakveida stāstiem es nenodarbojos, man ir nepieciešama konkrēta katras stacijas identifikācija. Ir arī videopiemēri blāķu blāķiem. Gan jau kāda daļa no tiem būs kaut kad aplūkojama.

Vispār jau šī vietne ir vislabākā, kas pieejama dzimtajā valodā, kur varētu izteikties par saviem novērojumiem, bet jāatzīst, ka ārkārtīgi trūkst līdzcilvēku reakcijas un sarunu par tēmu vispār, kur nu vēl padziļināta vai profesionāla interese.

Tātad aicinu katru, kuru šī tēma kaut drusciņ interesē, šonakt un rīt, 4. oktobrī klausīties. Droši vien galvenokārt Zviedriju.

73!

Minivat
Jā, ar dažādām FM stacijām pilns ēteris, bet es cerēju uz DAB signāla izplatīšanos. Diemžēl, vismaz vakar, viss bija mierā un nemazāko signāla pazīmju 174-230MHz diapazonā.

Rolands Strautmalis
Didzi, paldies par atsaucību! Es jau vakar Tev teicu apmēram to pašu, ko rakstīju šeit.

Šorīt DAB no Zviedrijas bija dzirdams noteikti. Lūk, citāts no personīgas sarakstes ar igauņu kolēģi Tarmo Tanilsoo ES5NHC:
"... Yes, pretty good distances today. I even heard one DAB multiplex from
Denmark this morning. Stockholm and Uppsala region DAB multiplexes
have been heard too..."

Mani novērojumi šorīt Rīgā ļāva atkal aizsniegties līdz jauniem personiskajiem rekordiem, žēl, ka nevarēju klausīties savā lauku sētā. Pirmo reizi Rīgā uztvēru Norvēģiju līdz pat 973 km, kas tagad ir attāluma rekords Rīgā (vakar viena Dānijas stacija bija dzirdama no 940 km attāluma). Arī RDS rekords Rīgā ir pieaudzis līdz 518 km (iepriekš bija 358 km). Visi novērojumi, kā vienmēr, ir šeit:
http://www.fmlist...p;band=ALL

73!

Minivat
Diemžēl DAB izplatīšanās nesniedzās līdz Lielvārdei. Ar trīspadsmit elementu antenu, kura pavērsta pret Zviedriju, nebija pilnīgi nekāda DAB signāla. Mēģināju no rīta pēc deviņiem un pēcpusdienā. Nu nebija šī mana dienaSmile

Rolands Strautmalis
Sveiciens latviešu pirātam, kas vakar un šodien raida 88,1 MHz. Uzraksti man personīgi, no kurienes Tu esi. Nebaidies, neteikšu citiem bez Tavas atļaujas! Pierīga? Ogres novads? ??? Sākotnēji domāju, ka no Kurzemes, bet izskatās, ka tomēr tuvāk. Katrā ziņā no pirāta ēterā dzirdēt "Atmostas Baltija" (tagad, kad rakstu) vai "Nevis slinkojot un pūstot" bija vienkārši super!

73!

marsinsh
Vaau izrādās kāds vēl uz FM plosās? Patestēs mosh Rīgā ar auto ķer?
Mežciemā protams ar centru tikai čarkstoniZ

Rolands Strautmalis
Var jau būt, ka kāds vienkārši raida sev no istabas uz dārzu, lai baudītu puteni tur. Bet es šodien ar interesi (protams tikai uztveramā, nevis klausāmā kvalitātē) klausos viņa repertuāru, kas ļoti interesantā veidā ir atšķirīgs no visa publiskajā ēterā dzirdamā. LR 2 atpaliek! Pat ja Tu neesi pirāts, tomēr man attiecīgajā frekvencē Tu šodien nepārtraukti bloķē "airscatterus" no Zviedrijas un meteorus. Ja esi pirāts, tad plusiņš Tev, jo Tevi klausīties ir aizraujoši.

73!

Rolands Strautmalis
Šodien atkal ir vērts pieminēt, ka iepriekš minētais signāls tajā pašā frekvencē ir ēterā. Vienīgi parādās jau tādas dziesmas, ko dzirdēju pirms nedēļas. Aizvakar un vakar man negadījās to uztvert, kam par iemeslu ir gan neatbilstošs antenu virziens, gan arī troposfēriskās izplatības uzlabojums, kas tajā pašā pašā frekvencē ar signāliem no Daugavpils un Kauņas pārliecinoši "nospieda" vietējo entuziastu, kurš, kā nupat telefona sarunā izteicās Didzis, ir nenogurstošs.

73!

Yahoo
Cik regulāri viņš ir gaisā?

Jump to Forum:
Jaunākie komentāri
· Pareizi ir, ka sodu ...
· Nja, 500eiri par max...
· Tas "pakalpojums" iz...
· Cik man stāstīja eso...
· Pārāk maz info lai e...
· Nu prats raidit ,ja ...
· Tad nu gan loms :)