November 14 2019 10:19:26
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju celjvedis
Legacy SAT - Ieskats sateltu televzijas vstur
Aktuāls Jautājums
Vai variet būt droši, ka Jūsu dati internetā nenonāk rokās 3 personām?

Esmu pārliecināts, ka dati ir doršībā
Esmu pārliecināts, ka dati ir doršībā
43% [83 Votes]

Pilnībā drošs neesmu, bet maksimāli ir jāizvēlas drošākais serviss
Pilnībā drošs neesmu, bet maksimāli ir jāizvēlas drošākais serviss
4% [7 Votes]

Esmu pārliecināts, ka dati tiek nodoti trešajām personām pēc dienestu pieprasījuma
Esmu pārliecināts, ka dati tiek nodoti trešajām personām pēc dienestu pieprasījuma
6% [11 Votes]

Droša ir tikai tā vieta, kur tīkla vads nav bijis un nebūs pieslēgts
Droša ir tikai tā vieta, kur tīkla vads nav bijis un nebūs pieslēgts
17% [33 Votes]

Šodien nekas vairs nav drošs
Šodien nekas vairs nav drošs
31% [59 Votes]

Votes: 193
Started: 02/01/2014 16:19
Ended: 15/04/2017 18:17

Balsojumu Arhīvs
Šodienas jubilāri:
Šodien nav jubilāru
Čats
Vajadzēs gan ielogoties lai čatotu.

26-11-2018 13:42
Paldies! Wink

26-11-2018 09:36
Daudz laimes dzimšanas dienā Princ_ Smile

04-03-2018 23:52
Paldies! Godam tika atzīmēts - pagājušo nakti līdz vienpadsmitiem šodien dienā pavadīju pie uztvērēja, "neatejot no kases". 73!

04-03-2018 10:35
Rolands Strautmalis - Sveicu!

26-11-2017 23:39
Paldies Wink

26-11-2017 21:43
princ_fm, apsveicu Tavā dienā! 73!

19-10-2017 12:50
Paldies! 73!

18-10-2017 18:34
Sveiciens vārda dienā, Roland! 73! Smile

10-05-2017 09:15
Yahoo - Visu to labāko Dzimenē, un lai pietiek laika arī sakaru lietām! Priekā! Pfft

22-04-2017 12:35
Paldies par salabošanu! Varu ņemt vērā... bet nevienam no konkrētajiem video NAV ierobežojumu rādīšanai Latvijā, tā kā Tava piezīme nav gluži vietā. 73!

View Thread
 Print Thread
RE: DXings
Rolands Strautmalis
Šī ir trešā reize, kad es to sadzirdēju. Pirmo reizi ievēroju 30. un 31. janvārī, pēc tam 19. un 20. martā un šodien. Visas šīs dienas ir bijušas brīvdienas. Citās brīvdienās neesmu pārbaudījis, bet darba dienās neko tamlīdzīgu neesmu pamanījis.

73!

Rolands Strautmalis
Man ir patiess prieks par pirātu aktivizēšanos. Šovakar kādā pilsētā netālu no galvaspilsētas raida kāds pirāts ar RDS PS un RT un identifikācijas džingliem. Pilsētas nosaukums ir pieminēts radiotekstā. Šajā gadījumā gan frekvence ir visai dīvaini izvēlēta, jo tajā pašā pilsētā, sevišķi pilsētas dienvidu daļā tajā pašā frekvencē brīžiem "uzpeld" legāla raidītāja signāls.

Savukārt runājot par iepriekšējos komentāros pieminēto pirātu, jāsaka, ka pateicoties kolēģim Jurijam, esam tikuši diezgan lielā skaidrībā. Ir skaidrs, cik tālu attiecīgais signāls ir dzirdams ar kvalitatīvu automašīnas uztvērēju dienvidu, rietumu un ziemeļu virzienā, kā arī cik tālu signāls dzirdams ar necilu mobilā telefona uztvērēju, pārvietojoties pa "trasi", un cik tālu signāls ir spējīgs ielauzties urbanizētā vidē. Interesantākais laikam ir tas, ka no raidīšanas vietas līdz manai lauku sētai, kur signālu uztveru regulāri, ir 52 kilometri! Kopš TOPradio pirātisma laikiem neesmu baudījis neko tik jaudīgu no Latvijas pirātiem, tiesa, TOPradio skanēja vēl labāk, bet mana aparatūra zem un antenas virs jumta tolaik bija krietni zemākā līmenī. Domāju ne vienam vien no šo forumu lasošajiem būtu interesanti uzzināt kaut ko par "dzelžiem", kas signālam palīdz pievārēt 52 km attālumu. Tādas informācijas pagaidām nav. Vēlreiz gribu paslavēt šo pirātu repertuāra ziņā. Nesen mūžībā aizgājušais dziedātājs Ojārs Grīnbergs nākamajā dienā pēc viņa nāves tika pienācīgi pieminēts ar viņa ierakstiem.

Saprotamu iemeslu dēļ vārdā nesaucu ne "pilsētu netālu no galvaspilsētas", ne apdzīvoto vietu 52 km attālumā no manas lauku sētas, bet ar īpaši angažētu un uzticamu publiku varētu parunāties arī par ģeogrāfiju.

73!

Minivat
šodien visādaķ izmēģinājos uztver pirātu. Man Lielvārdē sanāk kādi 15km un tiešā redzamība. No tās pašas pilsētas brīvi uztveru PMR446 rokas rāciju, bet pirātu nekā. Izskatās, ka raidītājs nu dikti nīkulīgs un nosedz labi ja pilsētas centru. No pirātiskā viedokļa labi iekārtojies. Horizontālajā polarizācijā to "piesedz" legāls, 50km attāls raidītājs un neviens monitorings to nespēs automātiski identificēt. Savs funktieris tur ir. Gan jau pirāts orientēts uz pstāvīgiem klausītājiem, jo autiņā, dēļ otras polarizācijas traucējumiem, ar uztveršanu problēmas.

Yahoo
Jā, patīkami dzirdēt kolēģus. Gribēju arī uzslavēt šo pirātu repertuāra izvēlē, kā arī diezgan teicamā skaņā. Ļoti labi varēju dzirdēt darbojamies skaņas apstrādi! Var noprast , ka tiek raidīts ar standartiem atbilstošu modulatoru, jo ar ķīnieti tādu skaņu būs pagrūti sagriezt.

73!

Rolands Strautmalis
Yahoo, vai Tu par to jaudīgo?

-------------------------------------

Turpinājumā vairāk par tēmu. Šodien bija pirmā reize šajā sezonā, kad man izdevās uztvert sporādiķi ar konkrētām identificētām stacijām. Faktiski sezonu atklāju jau 18. aprīlī Rīgā ar nekonkrētu staciju mono režīmā no Itālijas. Pēc tam arī 4. maijā, kad es neatrados ne šur, ne tur, jo biju ciemos, dzirdēju šķietami Horvātiju. Toties šodien ir šis tas no no Itālijas (ar augstu ticamības pakāpi arī no Sicīlijas), Horvātijas un Grieķijas, vēlāk arī nedaudz pilnīgi no citas puses - no Zviedrijas, lai gan Zviedrijas gadījumā nedaudz pietrūkst līdz pilniem 100 procentiem, ka tā bija sporādiskā izplatība.

Iepriekšējo reizi konkrētas identifikācijas sporādiskās izplatības laikā man bija izdevušās ārpus sezonas, 1. un 2. janvārī. Daudz 2. janvāra video ir manā YouTube kanālā.

Konkrēti par 13. maiju (tikai tas, ko izdevas fiksēt citiem rādāmā kvalitātē):
87,8 Radio Dalmacija, Bračas sala/ Vidova Gora, Horvātija, 1647 km, azimuts 205 grādi, RDS
YouTube Video

87,8 Radio 101, viens no diviem raidītājiem Salerno provincē, Itālija, vairāk kā 1960 km, azimuts 206 - 207 grādi, RDS
YouTube Video

87,9 ERA Sport, Patra/ Panahaiko, Grieķija, 2106 km, azimuts 188 grādi
YouTube Video

87,9 Radio 101, visticamāk Cammarata/ Monte Cammarata, Sicīlija, Itālija, 2324 km, azimuts 206 grādi, RDS. Frekvencē gan ir arī citi raidītāji, toies šis vislabāk atbilst pēc valdošā azimuta
YouTube Video

88,3 RDS - Radio Dimensione Suono, raidītāju tīkls, Itālija, RDS
YouTube Video

73!

GE-DX
Novēloti rezultāti no 25. maija plkst. 19:00 bijušās sporādiskās izplatības.

Uztvertie signāli no UK un Īrijas.

91.80 - RTE 2FM (RDS)
92.20 - RTE 2FM (RDS)
90.00 - RTE R1 (RDS)
89.60 - RTE R1 (RDS) Now...Drivet (Radio text)
89.10 - RTE R1 (RDS)

89.30 - BBC R2 (RDS)
93.30 - BBC R4 (RDS)
93.70 - BBC R4 (RDS)
91.50 - BBC R2 (Bez RDS) - ?
89.10 - BBC R1 (Bez RDS) - ?

marsinsh
Šodien braukājot pa viļņiem, pie Lielupes uztvēru 89.8fm. Runāja, likās ka igauniski. Diezgan liela iespēja ka tas varēja būt no Rakveres UUno Smile

Rolands Strautmalis
Diezi! Gan jau tikai likās, bet patiesībā runāja somiski...
YLE Radio 1, Kaarina, pie Turku. Todien/ tonakt Rīgā brīžiem skanēja pat ļoti labi.

Starp citu, tieši 11. septembrī bija izcils un it kā negaidīts (jo sezona beigusies), bet arī ļoti gaidīts (jo mūsu reģionā jau iepriekšējās divas dienas bija novērota šī izplatība, bet kādreiz ir arī jāpelna maizīti) sporādiķis. Es sliktos apstākļos Rīgā uztvēru 10 valstis + vēl 10 tropo, ieskaitot divas Krievijas - Kaliņingradas un Pleskavas apgabalus vispār pirmo reizi Rīgā.

Laikam vēl nekad vienā diennaktī nebiju Rīgā dzirdējis 20 radiozemes. CCIR FM diapazonā!

Eh, būtu tik daudz ko rakstīt... Ir tūkstošiem (bez pārspīlējuma) novērojumu, no tiem simtiem interesantu... Gan jau... Tikai kāpēc diennaktis ir tik īsas?

73!

princ_fm
Intresanti būtu uzzināt kā tagad DXings ir atīstījies? Vai tauta izmanto leģendāros sony uztvērējus ,jeb tos sen jau nomainījuši citi SDR? Varbūt pat atālinātu vadību, kādā mežā? Kā tas viss ir tagad?

JanisDX
Sveiki visiem! Labi, ka atradu šo forumu. Esmu jauns Dxing entuziasts. Priecājos satikt līdzīgi domājošos. Smile

JanisDX
Tātad. Vēlos padalīties ar saviem novērojumiem. Vispirms nedaudz par manu FM radio uztvērēju. Tas ir PHILIPS FW C399 mūzikas centrs, kuram klāt piemontēju TV kabeļa antenu. Tam ir pieejamas visas RDS funkcijas arī pat RDS time un RDS news.

Padalīšos ar 25-17 septembra uztvertajām FM radio stacijām laikā, kad bija Tropo izplatība. Pievienoju tās stacijas, kas ir ar tālāku uztveršanu virs 200 km
YLE YKSI 87,9 Espoo, Somija (296 km) ar RDS
LRT Radijas 89,0 Vilnius, Lietuva (315 km) bez RDS
Radio Rock 90,0 Anjalankoski/Kouvola-Liikkala, Somija (370 km) bez RDS
Russkoe Radio 90,6 Tallinn TV Tower (Teletorn), Igaunija (217 km) ar RDS
YLE Radio Suomi Turku - Åbo/Kaarina-Kuusisto, Somija (354 km) bez RDS
YLE Radio Suomi Eurajoki - Euraåminne/Korvenkulma-Porintie, Somija (460 km) bez RDS
YleX Tampere-Tammerfors/Kämmenniemi-Vähä - Koveron Tie, Somija (465 km) bez RDS
SR P3 97,2 Visby/Follingbo TM, Zviedrija (400 km) bez RDS
Radio SuomiPOP 104.40 Lahti - Lahtis/Hollola-Tiirismaa, Somija (388 km) bez RDS
YLEX 91,9 Espoo, Somija (296 km) ar RDS
YLE VEGA 101,1 Espoo, Somija (296 km) ar RDS
YLE X3M 98,9 Espoo, Somija (296 km) ar RDS
YLESUOMI 94 Espoo, Somija (296 km) ar RDS
Raadio 4 94,2 Essu, Igaunija (225 km) bez RDS
Raadio 2 102,9 Kohtla-Nõmme, Igaunija (237 km) bez RDS

JanisDX
Aizmirsu pierakstīt frekveneces. YLE Radio Suomi no turku bija 94,3
YLE Radio Suomi no Eurajoki bija 94,8
YLEX no tamperes bija 93,7.

elvaldo03
Šodien XXXX uzdarbojas pirāti 98.9 frekvencē. Ar RDS "XXXX FM". Izskatās ka raida kautkur no JaunXXXX, jo tur signāls ir visstabilākais. Jauda ir ļoti maza. Frekvences izvēle gan nav pārāk laba.

princ_fm
elvaldo03 piedod kad palaboju tavu tekstu bet no Vīriem ar pelengātoriem pasargāsim šo darboņu.

elvaldo03
Šodien atkal uzdarbojas iepriekš pieminētais pirāts 98.9. Tomēr raida no pilsētas labās puses. Skaņas kvalitāte labāka kā lielai daļai Rīgas staciju.

carlos89
Šodien Valmierā ar parasto mazo rādžiņu uztvēru divas krievu rādiostacijas 105.0mhz Russkoje rādio un 103.5mhz Shanson rādio.Laikam šodien laba signāla izplatība,ka ar mazajiem rādžiņiem var uztvert stacijas no Krievijas.

Rolands Strautmalis
Varbūt vēl kāds var komentēt to, kas notiek vai nenotiek Valmierā? Principā mūsu gadsimtā ir tā. Ja kaut ko izdodas uztvert, tad to viegli var piefiksēt video. It īpaši veselus divus pirātiskus retranslatorus vienlaicīgi pirmdienas rītā.

Tajā forumā, kurā bez reģistrēšanās var rakstīt visādas muļķības, šis pirātisms vai it kā pirātisms Valmierā jau tika aplūkots, tiesa ne bez tradicionālajām muļķībām attiecīgajā tēmā.

73!

JanisDX
Sporādiķa sezona jau kādu laiciņu ir ieskrējusies.

Te dažas no identificētajām stacijām.

89,0 France Culture, Le Mans/Mayet (72) 1860 km (Uztverts ar mobilo telefonu pie Jelgavas CSDD.): https://www.youtu...Rw0ubDFvSY

88,3 - Radio Dacha. Krasnodar/KRTPC 1686 km https://www.youtu...wFLws_HVh4

88,5 MHz - Russkoye Radio, Abinsk. 1671 km. https://www.youtu...yFpEUr_20s

Rolands Strautmalis
Jā, sezona ir ieskrējusies. Cik nu bijis iespējams, arī es esmu sekojis sporādiķu izpausmēm. Apraides diapazonos tos šogad esmu novērojis 27. janvārī (tā saucamais ārpussezonas sporādiķis; Krievija - Arhangeļskas apgabals un Komi Republika), 5. maijā (Krievija - Kirovas apgabals), 20. maijā (Francija līdz RDS līmenim), 22. maijā (Bulgārija, Turcija un Itālija ar RDS, kā arī Grieķija, Lielbritānija un Krievija - pilnīgi noteikti Orenburgas apgabals ar RDS un Udmurtija), 23. maijā (Francija, Itālija un Beļģija ar RDS) un šodien, 30. maijā (Itālija, Turcija un vairāk kā 10 gadus nedzirdētā Tunisija).
YouTube Video
Šī ir pagaidām tālākā stacija šogad un vienīgā no Āfrikas.

73!
Edited by Rolands Strautmalis on 30-05-2017 21:58

carlos89
YouTube Video

Šodien uztvēru Shanson rādio 103.0mhz Valmierā.

Jump to Forum:
Jaunākie komentāri
· Pareizi ir, ka sodu ...
· Nja, 500eiri par max...
· Tas "pakalpojums" iz...
· Cik man stāstīja eso...
· Pārāk maz info lai e...
· Nu prats raidit ,ja ...
· Tad nu gan loms :)
· Star FM visā pilsētā...
· Pateicoties torņa at...
· Šī ir otra (pirmā vi...