August 14 2018 09:44:09
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju celjvedis
Legacy SAT - Ieskats sateltu televzijas vstur
Aktuāls Jautājums
Vai variet būt droši, ka Jūsu dati internetā nenonāk rokās 3 personām?

Esmu pārliecināts, ka dati ir doršībā
Esmu pārliecināts, ka dati ir doršībā
43% [83 Votes]

Pilnībā drošs neesmu, bet maksimāli ir jāizvēlas drošākais serviss
Pilnībā drošs neesmu, bet maksimāli ir jāizvēlas drošākais serviss
4% [7 Votes]

Esmu pārliecināts, ka dati tiek nodoti trešajām personām pēc dienestu pieprasījuma
Esmu pārliecināts, ka dati tiek nodoti trešajām personām pēc dienestu pieprasījuma
6% [11 Votes]

Droša ir tikai tā vieta, kur tīkla vads nav bijis un nebūs pieslēgts
Droša ir tikai tā vieta, kur tīkla vads nav bijis un nebūs pieslēgts
17% [33 Votes]

Šodien nekas vairs nav drošs
Šodien nekas vairs nav drošs
31% [59 Votes]

Votes: 193
Started: 02/01/2014 16:19
Ended: 15/04/2017 18:17

Balsojumu Arhīvs
Šodienas jubilāri:
Šodien nav jubilāru
Čats
Vajadzēs gan ielogoties lai čatotu.

04-03-2018 23:52
Paldies! Godam tika atzīmēts - pagājušo nakti līdz vienpadsmitiem šodien dienā pavadīju pie uztvērēja, "neatejot no kases". 73!

04-03-2018 10:35
Rolands Strautmalis - Sveicu!

26-11-2017 23:39
Paldies Wink

26-11-2017 21:43
princ_fm, apsveicu Tavā dienā! 73!

19-10-2017 12:50
Paldies! 73!

18-10-2017 18:34
Sveiciens vārda dienā, Roland! 73! Smile

10-05-2017 09:15
Yahoo - Visu to labāko Dzimenē, un lai pietiek laika arī sakaru lietām! Priekā! Pfft

22-04-2017 12:35
Paldies par salabošanu! Varu ņemt vērā... bet nevienam no konkrētajiem video NAV ierobežojumu rādīšanai Latvijā, tā kā Tava piezīme nav gluži vietā. 73!

21-04-2017 12:16
Tā tēma atkal ir Ok, video salaboti, bet lūdzu kad liec video, paskaties lai nav ierobežojumi rādīšanai LV.

20-04-2017 13:23
Vispirms vīriem melnā, jāparunā ar lapas hostingu. Cool

Latgales pierobežā satelītantenas pagrieztas Krievijas virzienā.
Satelīta TV«Skatāmies tikai labus televīzijas kanālus – Krievijas,» saka Žīguru pagasta pārvaldes vadītājs Oļegs Kesks. Lai gan par pierobežas informatīvās telpas līdzsvarošanu runāts gadiem ilgi, Latgales iedzīvotāji par 15 eiro Krievijā nopērk dekoderu un skatās 20 Krievijas televīzijas kanālus, bet dažus bezmaksas «garlaicīgos» Latvijas televīzijas kanālus pat neieslēdz. Valsts finansējums reģionālo mediju atbalstam ir nepietiekams.Lētais Krievijā ražotais dekoders ir spēcīgs – uztver līdz pat Balvu novadam. Programmu ir daudz – vairāk nekā desmit. Citi pierobežnieki uzliek satelīta šķīvi un vietējā veikalā iegādājas Krievijas NTV paketi, kas maksā 12 eiro pusgadā.

«Pavisam lēti un tik daudz labu programmu! Kādi 300 kanāli, bet interesanti ir 20 – tostarp Pēterburgas televīzijas kanāls. Mums te visiem ir vīzas,»

stāsta Žīguru pagasta saimnieks.

Pieci bezmaksas Latvijas televīzijas kanāli – LTV1, LTV7, Re:TV, Rīga TV24, Sportacentrs.com – esot patukši un neinteresanti. Kesks saka, ka cilvēki pierobežā skatās Latgales reģionālās televīzijas ziņas, jo interesējas par to, kas notiek viņu novadā, bet tas, «kā tiek pārbīdīti papīri ministrijās», viņus neinteresē, respektīvi Latvijas televīzijas piedāvātās ziņu aktualitātes viņiem ir tālas un svešas.

Reizi dienā vismaz stundu latviešu un krievu valodā Latgales iedzīvotāji var skatīties vietējās ziņas. Cik plaša ir ziņu auditorija un ko tieši cilvēki gribētu redzēt, Latgales reģionālās televīzijas direktors Andrejs Filipovs nezina, jo pētījumi nav veikti – tie maksā naudu, kuras raidorganizācijai nav. Televīzijā, kas atrodas Rēzeknē, kopumā strādā desmit cilvēku, cenšoties izbraukāt pa visu Latgali, aptverot katru pagastu un ciematu. Bez ziņām televīzija saviem skatītājiem piedāvā ar Latvijas Kultūrkapitāla fonda atbalstu veidotus raidījumus par novada cilvēkiem.

Filipovs saka, ka naudas nepietiek, lai veidotu aptverošus, plašus sižetus.

Viņam gribētos, lai reģionālajai televīzijai būtu iespēja realizēt vairāk projektu ar konkrētu mērķi.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) skaidro, ka Latgales mediju programmas ietvaros 2018. gadā Latgales reģionālajiem un vietējiem plašsaziņas līdzekļiem konkursa kārtībā raidījumu veidošanai atvēlēti vairāk nekā 70 tūkstoši eiro. Kopš 2016.gada darbu sākusi Latvijas Radio studija Latgalē.

Vajadzīgs Latvijas televīzijas kanāls krievu valodā

Tomēr ar to ir par maz, lai mainītu cilvēku ieradumus. Latvijas krieviski runājošie turpina patērēt Krievijas mediju saturu, labprātīgi kļūstot par kaimiņvalsts propagandas upuriem. «Pierobežā skatās virszemes televīziju, bet tie, kuriem ir satelīts, skatās Krievijas piedāvāto «Trikolor» vai NTV paketi,» stāsta Filipovs. Tomēr, pēc viņa domām, populāras ir arī Latgales ziņas, kas ir abās valodās, atšķirībā no raidījumiem, kas ir tikai latviešu valodā. Latgales pierobežā dzīvo daudzi, kuriem komfortablāk ir klausīties krievu valodu, jo latviešu valoda ikdienā netiek izmantota.

Turklāt, piemēram, no Viļakas līdz Krievijas televīzijas tornim ir kādi 20 kilometri, tāpēc signāls ir spēcīgs un labi uztverams.

Ar Pleskavā pirkto dekoderu labā kvalitātē var uztvert daudzus kanālus. Satelīta šķīvji un antenas uz Latgales māju jumtiem pagriezti Krievijas virzienā.

Susāju pagastā saka, ka daudzi pensionāri par apmēram 8,50 eiro iegādājas Viasat vai Lattelecom pakas. Ar Krievijā pirkto dekoderu Susājos esot uztverami desmit Krievijas un četri Latvijas bezmaksas kanāli.

Viļakas novada domes priekšsēdētāja vietniece Sarmīte Šaicāne ir citādās domās: Viļakas novada pierobeža ir latviska, tāpēc cilvēki tomēr interesējas par to, kas notiek Latvijā. Nevis Krievijā. Savukārt jaunā paaudze tikpat kā nemaz neskatās televizoru, jo informāciju smeļas elektroniskajā vidē.

Lielākā daļa no Istras pagasta 600 iedzīvotājiem jau pirms vairākiem gadiem savām mājām uzlikuši satelītantenas un skatās Krievijas piedāvātos televīzijas kanālus, jo digitālā televīzija šajā Ludzas novada pagastā ir nesen, stāsta pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Sovāns.

«Būtu labi, ja krievu valodā runājošajiem cilvēkiem tiktu piedāvāts Latvijas televīzijas kanāls krievu valodā. Pretējā gadījumā nav brīnums, ka lielākā daļa iedzīvotāju dzīvo Krievijas informatīvajā telpā,»

saka Sovāns. Par LTV trešās programmas izveidi, kuras saturs tiktu veidots krievu valodā un apraides teritorija būtu visa Latvijas teritorija ar īpašu akcentu uz Latgales reģionu, tika spriests pirms trim gadiem. Minimālās izmaksas tolaik tika lēstas ap miljonu eiro. Tomēr projekts tā arī palika idejas līmenī.

Austrumu pierobežā Latvijas mediji ienāk lēni

Tikmēr Latvijas valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) mērījumi rāda, ka signāla uztveršanas iespējas Latvijas austrumu pierobežā ir jāstiprina, lai vietējiem iedzīvotājiem spētu piegādāt Latvijas mediju radīto saturu.

2018.gada 15.janvārī NEPLP parakstīja nodomu protokolu ar LVRTC par elektronisko plašsaziņas līdzekļu zemes apraides jaunā finansējuma modeļa izstrādi, kas paredz uzlabot programmu izplatīšanas tīklu aptveršanas zonas gan austrumu pierobežā, gan valstī kopumā, skaidro NEPLP Komunikācijas un administratīvā departamenta vadītājs Kalvis Gavars.

Tomēr šie procesi saistīti ar papildu izmaksām, tāpēc pirms torņu būvniecības NEPLP vēlas saņemt garantijas, ka no valsts budžeta finansējums apraides nodrošināšanai pierobežā tiks saņemts, lai uzbūvētie torņi kalpotu mērķim, nevis jaunām putnu ligzdošanas vietām.

Gavars saka, ka paralēli gan jākāpina arī sabiedriskā pasūtījuma veidošanai atvēlētie resursi, jo pašreizējais apjoms atpaliek no citu valstu sabiedrisko mediju un pārrobežu mediju finansējuma.

«Novadu ziņu sižetiem 2018. gadā jāaptver informācija par 110 Latvijas novadiem, republikas nozīmes pilsētām, neskaitot Rīgu, un Latvijas diasporas aktualitātēm, tostarp jāveicina latgaliešu valodas lietošana Latgalē tapušajos sižetos,» skaidro Gavars. Novada ziņu realizācijas kopējais finansējums ir 244 tūkstoši eiro.

2018.gadā NEPLP izsludinājusi konkursu nacionālajiem komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem par tiesībām laika posmā no šā gada 1. marta līdz 31. decembrim izveidot, pārraidīt un arhivēt raidījumus par Latvijas valsts simtgades būtiskāko notikumu norisi visos Latvijas reģionos, tostarp Latgales. Konkursa finansējums 200 tūkstoši eiro.

Satiksmes ministrijā atzīst, ka ģeogrāfiski ir vietas, kur iedzīvotāji saskaras ar problēmām televīzijas dažu radioprogrammu uztveršanā ar standarta ierīcēm. Izvērtējot infrastruktūru, LVRTC uzskata, ka efektīva būtu divu jaunu apraides torņu būvniecību pierobežā – Krāslavas un Viļakas novadā.


Avots: www.tvnet.lv
Komentāri
81 #1 marsinsh
on March 19 2018 16:56:54
Nja, 5 kanāli pret 20 kanāliem ... Pieņemu ka dažs labs pat īsti nezina, kas notiek LV, vai kādā valstī viņš dzīvo ...
Pievienot komentāru
Please Login to Post a Comment.
Vērtējums
Rating is available to Members only.

Please login or register to vote.

No Ratings have been Posted.
Jaunākie komentāri
· Domaju ,varbut inter...
· Paldies ,par atbildi...
· Ā tas tā ja nezini k...
· RDS signāls jaucas M...
· ir šitāds RDS ht...
· Pievienoju pie audio...
· Pa taisno 100% nesan...
· nekur visticamāk.. :)
· Interesē kurā vietā ...
· https://m.likumi.lv/...
Meklētājs
Ko meklēsi:
Lietotāji Onlainā
· Guests Online: 3

· Members Online: 0

· Total Members: 301
· Newest Member: kaspic30
Ielogoties
Lietotājs

Parole
Neesi vel lietotājs?
Spied šeit lai reģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Jaunākie Foto Komentāri
Domaju ,varbut interne...
Paldies ,par atbildi :...
Ā tas tā ja nezini kas...
RDS signāls jaucas MPX...
ir šitāds RDS http...
Jaunākās Bildes

XO FM Limbaži 2018

HF Antenu masti Saar...

Radio lokācija, radi...

hf antena Valmierā.

hf antena Valmierā.

hf antena Valmierā.

hf antena Valmierā.

hf antena Valmierā.

Radio releju antenas...

Radio releju antenas...
Statistika
IP
IP'
Links uz mūsu baneri
HTML kods uz freefm.lv mājas lapu.