December 10 2018 17:56:38
Saules Aktivitāte
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju celjvedis
Legacy SAT - Ieskats sateltu televzijas vstur
Aktuāls Jautājums
Vai variet būt droši, ka Jūsu dati internetā nenonāk rokās 3 personām?

Esmu pārliecināts, ka dati ir doršībā
Esmu pārliecināts, ka dati ir doršībā
43% [83 Votes]

Pilnībā drošs neesmu, bet maksimāli ir jāizvēlas drošākais serviss
Pilnībā drošs neesmu, bet maksimāli ir jāizvēlas drošākais serviss
4% [7 Votes]

Esmu pārliecināts, ka dati tiek nodoti trešajām personām pēc dienestu pieprasījuma
Esmu pārliecināts, ka dati tiek nodoti trešajām personām pēc dienestu pieprasījuma
6% [11 Votes]

Droša ir tikai tā vieta, kur tīkla vads nav bijis un nebūs pieslēgts
Droša ir tikai tā vieta, kur tīkla vads nav bijis un nebūs pieslēgts
17% [33 Votes]

Šodien nekas vairs nav drošs
Šodien nekas vairs nav drošs
31% [59 Votes]

Votes: 193
Started: 02/01/2014 16:19
Ended: 15/04/2017 18:17

Balsojumu Arhīvs
Šodienas jubilāri:
Šodien nav jubilāru
Čats
Vajadzēs gan ielogoties lai čatotu.

26-11-2018 13:42
Paldies! Wink

26-11-2018 09:36
Daudz laimes dzimšanas dienā Princ_ Smile

04-03-2018 23:52
Paldies! Godam tika atzīmēts - pagājušo nakti līdz vienpadsmitiem šodien dienā pavadīju pie uztvērēja, "neatejot no kases". 73!

04-03-2018 10:35
Rolands Strautmalis - Sveicu!

26-11-2017 23:39
Paldies Wink

26-11-2017 21:43
princ_fm, apsveicu Tavā dienā! 73!

19-10-2017 12:50
Paldies! 73!

18-10-2017 18:34
Sveiciens vārda dienā, Roland! 73! Smile

10-05-2017 09:15
Yahoo - Visu to labāko Dzimenē, un lai pietiek laika arī sakaru lietām! Priekā! Pfft

22-04-2017 12:35
Paldies par salabošanu! Varu ņemt vērā... bet nevienam no konkrētajiem video NAV ierobežojumu rādīšanai Latvijā, tā kā Tava piezīme nav gluži vietā. 73!

NEPLP: cīņā ar propagandu nepieciešams stiprināt monitoringa centra kapacitāti.
NEPLP ziņasCīņā ar propagandu nepieciešams stiprināt Nacionālās elektroniskās plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) monitoringa centra kapacitāti, lai spētu izpildīt visas uzraugošās funkcijas, trešdien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē par grozījumiem Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā atzina NEPLP priekšsēdētāja vietnieks Ivars Āboliņš.

Biedrības "Par legālu saturu" pārstāve Dace Kotzeva uzsvēra, ka parādās plaša tendence nozarēm un medijiem pāriet uz interneta platformu, savukārt visi esošie priekšlikumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumprojektam attiecas uz reģistrētajiem televīzijas kanāliem. "Ar priekšlikumu NEPLP uzraudzīt arī nelegālās IP adreses Latvijā aicinām mēģināt ierobežot nelegālu saturu tieši interneta vidē. Šāda līdzīga funkcija pastāv jau Azartspēļu uzraudzības inspekcijai saistībā ar nelegālām azartspēļu vietnēm. Saprotu, ka tas NEPLP ir kapacitātes jautājums, bet biedrība padomei piedāvā atbalstu uzturēt attiecīgās datu bāzes un nodrošināt informācijas tehnoloģijas inženierus," sacīja Kotzeva.

Kotzeva papildināja, ka priekšlikums 100% neatrisinās situāciju, taču galvenais fokuss ir ikdienas interneta lietotājs, kas iespējams nemāk manipulēt ar IP adresēm. Biedrība "Par legālu saturu" prognozē, ka problēmu par nelegālā satura pieejamību Latvijā tas atrisinātu par 50% līdz 60%.

Tāpat viņa norādīja, ka šāds priekšlikums ļautu NEPLP vērsties pret hostingkompānijām, kas uztur šīs datu bāzes ar nelegālajām interneta vietnēm. "Patlaban Eiropas Savienībā šādu praksi jau izmanto, lai cīnītos ar nelegālo saturu. Jāņem vērā, ka interneta vietņu "melnais saraksts" mainās katru dienu, tāpēc tas ir patstāvīgs darbs, lai tam izsekotu," skaidroja Kotzeva.

Āboliņš atzīmēja, ka NEPLP monitoringa centrā patlaban strādā pieci cilvēki, savukārt Lietuvas regulatora monitoringa centrā strādā 22, no kuriem daļa strādā tikai uz Krievijas kanālu monitorēšanu, bet Ungārijā - 600. "Atgādināšu, ka patlaban padomei ir vairākas uzraudzības funkcijas, taču, lai jēgpilni un kvalitatīvi izpildītu turpmāko uzraudzību, NEPLP monitoringa centram nepieciešami vēl 10 cilvēki, kā arī finansējums, telpas un tehniskais nodrošinājums. Mēs visu laiku runājam par to, ka mums ir jācīnās efektīvi ar propagandas esamību, bet mums ir tikai pieci cilvēki. Ja mums uzliks funkciju monitorēt IP adreses, neiedodot kapacitāti, tad cīņu ar Krievijas propagandu nevarēsim veikt vispār, un tā jau ir nopietna problēma," norādīja Āboliņš.

Attiecībā uz nepieciešamo finansējumu Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis (LZS) norādīja, ka finansējums NEPLP monitoringa centra kapacitātes palielināšanai būs pieejams tikai līdz ar nākamā gada budžeta plānošanu. Finansējumu ātrāk neesot iespējams piešķirt.

Kā vēstīts, trešdien, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē, izskatot grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, netika atbalstīts priekšlikums par kanālu rindošanu telekomunikāciju operatoru pakās pēc Eiropas Savienības (ES) oficiālajām valodām.

Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (KPV) norādīja, ka priekšlikums neatrisina problēmu, kas attiecas uz iedzīvotāju skatīšanās paradumiem. "Manuprāt, tā ir "matu skaldīšana". Ja iedzīvotājs ir izvēlējies skatīties attiecīgos kanālus, tad arī viņš turpinās to uzmeklēt un turpinās skatīties. To pašu iepriekš apgalvoja arī telekomunikācijas operatori "Baltcom" un "Lattelecom"," atzīmēja Kaimiņš.

Āboliņš sacīja, ka būtisks priekšlikums ir par faktu neitralitāti un precizitāti, jo tas vislabāk spēs kontrolēt propagandas esamību mediju telpā. Tāpat viņš norādīja, ka priekšlikuma definīcija ir aizgūta no Lielbritānijas komunikācijas regulatora "Ofcom", kas arī salāgotu Latvijas un Lielbritānijas likumdošanu. "Ja padome konstatētu, ka Lielbritānijā ir reģistrēti kanāli, kas gatavo melīgu un nepatiesu saturu, bet nav naida runa, NEPLP varētu vērsties pie Lielbritānijas regulatora, atsaucoties uz to, ka Latvijas likumi ir salāgoti un attiecīgi kanālu sodītu," skaidroja Āboliņš.

Turklāt Kaimiņš norādīja, ka priekšlikums ir retorisks. "Lai šo priekšlikumu izpildītu pamatā ir jābūt vienotai žurnālistikas ētikai, citādāk precīzu, neitrālu faktu atspoguļojums realitātē nevar izpildīties. Latvijā ir tā, ka Latvijas Žurnālistu asociācijas un Latvijas Žurnālistu savienības ētikas kodeksi ir pilnīgi atšķirīgi un novecojuši. Kā arī mēs nevaram pārmest žurnālistam par lietām, ko viņu ētikas kodekss atļauj, bet Lielbritānijas neatļauj," uzsvēra Saeimas deputāts.

Tāpat jau ziņots, ka iepriekš tika panākta vienošanās, ka darba grupa izstrādās alternatīvu likumprojektu pašlaik Saeimā iesniegtajiem grozījumiem.

Izmaiņu veikšana likumā rosināta, lai ierobežotu Kremļa propagandu Latvijā. Ņemot vērā, ka atbildīgās institūcijas neesot izstrādājuši nepieciešamos priekšlikumus, Nacionālās drošības komisijas (NDK) priekšsēdētāja Inese Lībiņa-Egnere (V) iepriekš norādīja, ka pašlaik "jādzēš ugunsgrēks un risinājumi cīņai ar arvien pieaugošo Kremļa propagandas mašinēriju steidzami jāizstrādā Saeimai".

Sākotnēji rosinātais priekšlikums paredz noteikt, ka televīzijas satura izplatītājiem pamatpakalpojumā (pamatpakā) ir jānodrošina vismaz 90% satura kādā no Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu valodām. Tāpat rosināts kanālu secības regulējums, paredzot, ka ne ES valodās raidošiem kanāliem ir jābūt sarindotiem kā pēdējiem.

Jau vēstīts, ka iebildumus pret 90% kvotu paudusi paudušas nozares organizācijas, aicinot rast citādāku risinājumu.

Avots: www.delfi.lv
Komentāri
Nav neviena komentāra.
Pievienot komentāru
Please Login to Post a Comment.
Vērtējums
Rating is available to Members only.

Please login or register to vote.

No Ratings have been Posted.
Jaunākie komentāri
· Neiet tiem draugiem....
· Nedaudz ārpus tēmas....
· Jā, nav pat tādu uzt...
· [i]Latvija ir 2. vie...
· Nu arī LV konferencē...
· Atkal kādam ir aiztu...
· Nēesi vēl izslimojis...
· Jā, 5G hype ir nepaj...
· Domaju ,varbut inter...
· Paldies ,par atbildi...
Meklētājs
Ko meklēsi:
Lietotāji Onlainā
· Guests Online: 1

· Members Online: 0

· Total Members: 301
· Newest Member: kaspic30
Ielogoties
Lietotājs

Parole
Neesi vel lietotājs?
Spied šeit lai reģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Jaunākie Foto Komentāri
Domaju ,varbut interne...
Paldies ,par atbildi :...
Ā tas tā ja nezini kas...
RDS signāls jaucas MPX...
ir šitāds RDS http...
Jaunākās Bildes

2.4Ghz antena.

2.4Ghz antena

XO FM Limbaži 2018

HF Antenu masti Saar...

Radio lokācija, radi...

hf antena Valmierā.

hf antena Valmierā.

hf antena Valmierā.

hf antena Valmierā.

hf antena Valmierā.
Statistika
IP
IP'
Links uz mūsu baneri
HTML kods uz freefm.lv mājas lapu.