May 31 2020 20:11:47
Saules Aktivitāte
Saules Aktivitate
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju celjvedis
Legacy SAT - Ieskats sateltu televzijas vstur
Aktuāls Jautājums
Vai Covid-19 karantīnas laikā ir mainijušies jūsu radio klausīšanās paradumi?

Jā, klausos radio biežāk

Jā, vispār vairs neklausos

Nē, viss kā agrāk

Kas ir Covid-19 un kas ir radio?

Šodienas jubilāri:
wily
Čats
Vajadzēs gan ielogoties lai čatotu.

26-11-2018 13:42
Paldies! Wink

26-11-2018 09:36
Daudz laimes dzimšanas dienā Princ_ Smile

04-03-2018 23:52
Paldies! Godam tika atzīmēts - pagājušo nakti līdz vienpadsmitiem šodien dienā pavadīju pie uztvērēja, "neatejot no kases". 73!

04-03-2018 10:35
Rolands Strautmalis - Sveicu!

26-11-2017 23:39
Paldies Wink

26-11-2017 21:43
princ_fm, apsveicu Tavā dienā! 73!

19-10-2017 12:50
Paldies! 73!

18-10-2017 18:34
Sveiciens vārda dienā, Roland! 73! Smile

10-05-2017 09:15
Yahoo - Visu to labāko Dzimenē, un lai pietiek laika arī sakaru lietām! Priekā! Pfft

22-04-2017 12:35
Paldies par salabošanu! Varu ņemt vērā... bet nevienam no konkrētajiem video NAV ierobežojumu rādīšanai Latvijā, tā kā Tava piezīme nav gluži vietā. 73!

"Netaisnīgi un nepamatoti" – LTV spēkojas ar NEPLP par papildu miljonu
Latvijas TelevīzijaLatvijas Televīzija (LTV) norāda, ka Nacionālās Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) piedāvātais sabiedriskajiem medijiem plānotā papildu miljona sadalījums nav proporcionāls un samērīgs, kā arī nav sagatavots saskaņā ar tādiem Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU) noteiktajiem finansējuma piešķīruma pamatprincipiem kā taisnīgums un pamatotība, portālu "Delfi" informēja LTV komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.

Izskanot iespējai sabiedriskajiem medijiem nākamā gada valsts budžetā rast papildu finansējumu viena miljona eiro apmērā, LTV sagaida, ka lēmumi par tā sadalījumu starp LTV un Latvijas Radio (LR) tiks pieņemti, ievērojot sabiedrisko mediju finansējuma pamatprincipus – taisnīgumu un pamatotību.

24. oktobrī NEPLP informēja LTV par savu redzējumu, kā sadalīt papildu finansējumu, piedāvājot LTV vajadzībām novirzīt 250 000 eiro, bet LR – 750 000 iero. LTV ir lūgusi NEPLP skaidrot, kādēļ plānotais sadalījums ir tieši šāds. Līdz šim brīdim skaidrojums no NEPLP nav saņemts, informē LTV.

LTV pirmdien, 4. novembrī, plānoja sasaukt darbinieku ārkārtas kopsapulci, kurā NEPLP pārstāvji bija aicināti skaidrot un pamatot savu redzējumu par iespējamā papildu finansējuma sadalījumu. Kopsapulce tika atcelta, jo NEPLP pārstāvji ignorēja aicinājumu, tādējādi atsakoties skaidrot savu pozīciju LTV kolektīvam.

Saskaņā ar abu sabiedrisko mediju iepriekš iesniegtajiem prioritāro pasākumu finansējuma pieteikumiem, no kā tiešā veidā izriet sabiedrisko mediju gada budžets, proporcionāls un taisnīgs papildu finansējuma sadalījums būtu jāaprēķina proporcionāli sākotnēji iesniegtajām papildu finansējuma summām, vēsta LTV.

Attiecīgi iespējamais papildu finansējums būtu sadalāms 578 236 eiro piešķirot LR, bet atlikušos 421 764 eiro novirzot LTV vajadzībām. Sabiedrisko mediju finansējuma pamatprincipi ietver ne vien stabilu, adekvātu, no politiskajām interesēm neatkarīgu un caurspīdīgu finansējuma modeli, bet arī to, ka piešķirtajam finansējumam jābūt taisnīgam un pamatotam, norāda LTV.

«Finanšu sadalījums šobrīd rada priekšstatu, ka LTV netiek pienācīgi pārstāvēta pārrunās par valsts budžeta piešķiršanu un sadalījumu. Kapitāldaļu turētājs nedemonstrē spēju uzņemties atbildību par abiem sabiedriskajiem medijiem, radot absurdu situāciju, kurā pilnvērtīgi tiek pārstāvētas tikai viena medija intereses,» uzsver LTV pārstāve Priedīte.

LTV ir lūgusi NEPLP finansējuma sadalījumā pieturēties pie iepriekš praksē izmantotā principa, kad gadījumos, ja abiem sabiedriskajiem medijiem vienādu mērķu nodrošināšanai tiek piešķirts mazāks finansējuma apjoms, nekā būtu nepieciešams, faktiskā finansējuma summa tiek sadalīta atbilstoši katra medija sākotnēji pieteikto summu proporcijai.

LTV atgādina, ka tās finansējums ir viens no viszemākajiem Eiropā. Kritiska ir ne vien situācija tehnoloģiskās atpalicības jomā, bet arī attiecībā uz LTV darbinieku atalgojumu, kas, salīdzinot ar citiem Latvijā vadošajiem medijiem, nav konkurētspējīgs.

Atalgojuma sistēma uzņēmumā veidota tā, ka radošo un tehnisko darbinieku atalgojums atkarīgs no paveiktā darba apjoma, kas tieši atkarīgs no satura ražošanas apjoma, ko galvenokārt nosaka valsts piešķirtais finansējums. Piemēram, vasaras periodā samazinātā finansējuma un līdz ar to samazinātā satura ražošanas apjoma dēļ daudzu radošo un tehnisko darbinieku ienākumi būtiski samazinājās.

Tāpat LTV uzsver, ka nekad nav pieprasījusi finansējumu reformu veikšanai. Uzņēmumā reformas tiek veiktas atbilstoši nepieciešamībai, neatkarīgi no piešķirtā finansējuma. Turklāt LTV trīs gadu laikā Ilgtspējas indeksa vērtējumā no bronzas ir nokļuvusi zelta līmenī, kas liecina par strauju izaugsmi uzņēmuma pārvaldības jautājumos.

Jau ziņots, ka koalīcijas partijas vienojušās, ka uz otro lasījumu valdība iesniegs konkrētu priekšlikumu, kādā veidā no partiju finansēšanai plānotā finansējuma daļu piešķirt sabiedrisko mediju darbinieku atalgojumam.

AVOTS: www.delfi.lv
Ziņas birkas:
Komentāri
Nav neviena komentāra.
Pievienot komentāru
Please Login to Post a Comment.
Vērtējums
Rating is available to Members only.

Please login or register to vote.

No Ratings have been Posted.
Jaunākie komentāri
· http://46.30.42.212/...
· Ko tu ar to gribēji ...
· Jē, Zanders saņems a...
· Tas kurš iemaina brī...
· Nav ne jausmas. Varē...
· HF dipoliņš arī uzka...
· Sen bij laiks to LNT...
· Pateicos, Vladimir! 73!
· Maksimālais starojum...
· Sirsnīgs paldies! Va...
Meklētājs
Ko meklēsi:
Lietotāji Onlainā
· Guests Online: 2

· Members Online: 0

· Total Members: 304
· Newest Member: hellvag
Ielogoties
Lietotājs

Parole
Neesi vel lietotājs?
Spied šeit lai reģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Jaunākie Foto Komentāri
Nav ne jausmas. Varētu...
HF dipoliņš arī uzkari...
Pateicos, Vladimir! 73!
Maksimālais starojums ...
Sirsnīgs paldies! Varb...
Jaunākās Bildes

Eilat - Israel

Eilat - Israel

Eilat - Israel

Eilat - Israel

Wisbech Port mobile ...

Wisbech Port mobile ...

Wisbech Port mobile ...

Wisbech Port mobile ...

Wisbech Port mobile ...

Bauska - Radio TEV
Statistika
IP
IP'

Links uz mūsu baneri
HTML kods uz freefm.lv mājas lapu.

Free FM