August 03 2020 21:11:17
Saules Aktivitāte
Saules Aktivitate
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju celjvedis
Legacy SAT - Ieskats sateltu televzijas vstur
Aktuāls Jautājums
Vai Covid-19 karantīnas laikā ir mainijušies jūsu radio klausīšanās paradumi?

Jā, klausos radio biežāk

Jā, vispār vairs neklausos

Nē, viss kā agrāk

Kas ir Covid-19 un kas ir radio?

Šodienas jubilāri:
esuntu
Čats
Vajadzēs gan ielogoties lai čatotu.

26-11-2018 13:42
Paldies! Wink

26-11-2018 09:36
Daudz laimes dzimšanas dienā Princ_ Smile

04-03-2018 23:52
Paldies! Godam tika atzīmēts - pagājušo nakti līdz vienpadsmitiem šodien dienā pavadīju pie uztvērēja, "neatejot no kases". 73!

04-03-2018 10:35
Rolands Strautmalis - Sveicu!

26-11-2017 23:39
Paldies Wink

26-11-2017 21:43
princ_fm, apsveicu Tavā dienā! 73!

19-10-2017 12:50
Paldies! 73!

18-10-2017 18:34
Sveiciens vārda dienā, Roland! 73! Smile

10-05-2017 09:15
Yahoo - Visu to labāko Dzimenē, un lai pietiek laika arī sakaru lietām! Priekā! Pfft

22-04-2017 12:35
Paldies par salabošanu! Varu ņemt vērā... bet nevienam no konkrētajiem video NAV ierobežojumu rādīšanai Latvijā, tā kā Tava piezīme nav gluži vietā. 73!

Rīga šonedēļ būs 5G galvaspilsēta.
ESD ziņasŠonedēļ Rīgā notiks vērienīgs starptautisks pasākums - 5G Techritory forums, kas vienkopus pulcēs politikas, biznesa un zinātnes līderus no visas pasaules, lai apspriestu Eiropas līderības iespējas 5G attīstībā. Līdz ar to šonedēļ Rīga kļūs par 5G galvaspilsētu.

5G Techritory foruma mērķis ir Baltijas jūras reģiona valstu savstarpējās sadarbības veicināšana. Tā laikā notiks Ziemeļvalstu un Baltijas valstu digitālo ministru tikšanās un ministru apaļā galda diskusija ar tehnoloģiju nozares pārstāvjiem. Pirmo reizi tiks rīkots politikas veidotāju hakatons, kura rezultāti tiks nodoti arī Eiropas Komisijai un tā metodiku, iespējams, pārņems arī citas valstis. Savukārt 5G Techritory foruma laikā vairāk nekā 80 nozares pārstāvji no visas pasaules dalīsies savā pieredzē un apspriedīs šobrīd četras aktuālākās jomas, kurās 5G nesīs būtiskas pārmaiņas - viedās pilsētas, mobilitātes risinājumi ar 5G, Industrija 4.0 un gaidāmā digitālā transformācija rūpniecībā, jaunās iespējas ar 5G mediju un izklaides jomā.

Saskaņā ar OECD jaunākajiem datiem sešas no pasaules top 10 valstīm ar mobilā interneta aktīvākajiem lietotājiem ir Baltijas jūras reģionā. Turklāt pirmajā pieciniekā bez Baltijas jūras reģiona valstīm iekļuvusi tikai Austrija. Latvija šajā topā ir trešajā vietā. Baltijas jūras valstu reģionā ir arī divi no pasaules top 3 lielākajiem mobilo sakaru infrastruktūras ražotājiem. Vienlaikus pētnieki no Zviedrijas pētniecības institūta (RISE) secinājuši, ka globālajā konkurencē šobrīd 5G līderi ir Dienvidkoreja, Ķīna un ASV.

“Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm ir labs potenciāls, taču katrai valstij šobrīd ir sava dienaskārtība un būtu nepieciešama vienotāka reģiona nostāja, kas spētu stiprināt arī Eiropas izaugsmi. Latvija ir uzņēmusies līderību un, organizējot 5G Techritory, mēs vairojam Eiropas valstu savstarpējās sadarbības potenciālu un iespējas arī Latvijas konkurētspējas celšanai,” uzskata valsts akciju sabiedrības Elektroniskie Sakari eksperts un 5G Techritory programmas vadītājs Neils Kalniņš.

Saskaņā ar Zviedrijas pētniecības institūta apkopotajiem datiem šobrīd Baltijas un Ziemeļvalstīs ir vismaz 50 dažādi 5G izmēģinājumu projekti (testbeds). Pēc LMT informācijas, Latvijā šobrīd ir uzsākti vismaz 13 dažādi 5G izmēģinājumu projekti. Viens no 5G Techritory ietvaros apspriestajiem tematiem būs arī pārrobežu izmēģinājumu projektu veidošana, lai vairotu Baltijas jūras reģiona kompetenci un ātrāku izaugsmi.

Viens no jauno tehnoloģiju izaicinājumiem ir likumdošanas vides piemērošana straujākai inovāciju attīstībai. 5G kontekstā tas ir īpaši svarīgi, jo jaunā tehnoloģija radīs daudz jaunu iespēju digitalizēt un automatizēt esošos procesus. Šogad 5G Techritory nācis klajā ar jaunu metodi, kā politiķiem pielāgoties straujajam tehnoloģiju attīstības tempam, kur biznesa vajadzības attīstās daudz ātrāk nekā iespējas izmainīt likumdošanu. Rīgā notiks pasaulē pirmais, Ekonomikas ministrijas organizētais starptautiskais politikas veidošanas hakatons, kur pie viena galda kopā sēdēs politikas veidotāji, uzņēmēji, mobilo sakaru nodrošinātāji, kā arī juristi. “5G ir viens no tehnoloģiskajiem sasniegumiem, kuram ir potenciāls ievērojami mainīt mūsu dzīvi. Mums ir jārada tāda veida sadarbība un tiesību akti, kas ļaus ieviest jaunas inovācijas un spēs palielināt mūsu ekonomisko konkurētspēju pasaulē,” uzsver ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

5G Techritory stratēģiskā partnera LMT prezidents Juris Binde piebilst: “LMT kā starptautisku asociāciju GSMA un 5GAA biedrs piedalās ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas kopējā tehnoloģiju izstrādes procesā. Šobrīd redzam, ka dronu satiksmes vadība, 5G savienotie auto, citi mobilitātes un viedpilsētu risinājumi, kā arī mobilo sakaru tehnoloģijas valsts aizsardzībai ir Latvijas aktuālākie 5G projekti, kur Latvijas pieredze būs noderīga arī citām Eiropas valstīm.”

Latvijas Valsts Radio un televīzijas centra valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis, kurš būs moderators Baltijas jūras reģiona valstu digitālo ministru un starptautisko nozares uzņēmumu vadītāju apaļā galda diskusijai, uzsver: “Ziemeļvalstis un Baltijas valstijas valstis vieno ne tikai līderība mobilo sakaru tehnoloģijās, bet arī kopīgas vērtības inovāciju pielietošanā. Ilgtspējīga attīstība, iekļaujoša informācijas sabiedrība, personas datu aizsardzība un reģiona drošība ir mūsu pārrobežu intereses, kas motivē kopīgai sadarbībai.”

5G Techritory kā Baltijas jūras reģiona valstu 5G ekosistēmas forums tiek rīkots jau otro gadu. Tā organizatori ir valsts akciju sabiedrība Elektroniskie sakari sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Satiksmes ministriju un Ekonomikas ministriju, Starptautisko telekomunikāciju savienību (ITU) un Ziemeļvalstu ministru padomi. Foruma galvenais atbalstītājs ir Latvijas investīciju un attīstības aģentūra un stratēģiskais partneris - LMT, ģenerālsponsori - Rhode&Schwarz, Ericsson.

Avots: www.vases.lv
Ziņas birkas:
Komentāri
1 #1 Norm
on November 27 2019 13:06:15
Velkam ārā folija cepurītes! Shock
81 #2 marsinsh
on November 27 2019 15:46:47
Ghe ghe. bet ja nopietni, tas 5G vēl ir tik jauna tehnoloģija ... Patreiz neredzu attīstību, jo signāls mirst kā mušas pēc dihlofosa...
Pievienot komentāru
Please Login to Post a Comment.
Vērtējums
Rating is available to Members only.

Please login or register to vote.

No Ratings have been Posted.
Jaunākie komentāri
· Daudzas radiostacija...
· http://46.30.42.212/...
· Ko tu ar to gribēji ...
· Jē, Zanders saņems a...
· Tas kurš iemaina brī...
· Nav ne jausmas. Varē...
· HF dipoliņš arī uzka...
· Sen bij laiks to LNT...
· Pateicos, Vladimir! 73!
· Maksimālais starojum...
Meklētājs
Ko meklēsi:
Lietotāji Onlainā
· Guests Online: 6

· Members Online: 0

· Total Members: 304
· Newest Member: hellvag
Ielogoties
Lietotājs

Parole
Neesi vel lietotājs?
Spied šeit lai reģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Jaunākie Foto Komentāri
Nav ne jausmas. Varētu...
HF dipoliņš arī uzkari...
Pateicos, Vladimir! 73!
Maksimālais starojums ...
Sirsnīgs paldies! Varb...
Jaunākās Bildes

Saules mikro elektro...

Saules mikro elektro...

Saules mikro elektro...

Saules mikro elektro...

Saules mikro elektro...

Saules mikro elektro...

Saules mikro elektro...

Eilat - Israel

Eilat - Israel

Eilat - Israel
Statistika
IP
IP'

Links uz mūsu baneri
HTML kods uz freefm.lv mājas lapu.

Free FM