July 07 2020 13:19:33
Saules Aktivitāte
Saules Aktivitate
Draugi
People.lv Near-Space Program
Latvijas radiostaciju celjvedis
Legacy SAT - Ieskats sateltu televzijas vstur
Aktuāls Jautājums
Vai Covid-19 karantīnas laikā ir mainijušies jūsu radio klausīšanās paradumi?

Jā, klausos radio biežāk

Jā, vispār vairs neklausos

Nē, viss kā agrāk

Kas ir Covid-19 un kas ir radio?

Šodienas jubilāri:
Šodien nav jubilāru
Čats
Vajadzēs gan ielogoties lai čatotu.

26-11-2018 13:42
Paldies! Wink

26-11-2018 09:36
Daudz laimes dzimšanas dienā Princ_ Smile

04-03-2018 23:52
Paldies! Godam tika atzīmēts - pagājušo nakti līdz vienpadsmitiem šodien dienā pavadīju pie uztvērēja, "neatejot no kases". 73!

04-03-2018 10:35
Rolands Strautmalis - Sveicu!

26-11-2017 23:39
Paldies Wink

26-11-2017 21:43
princ_fm, apsveicu Tavā dienā! 73!

19-10-2017 12:50
Paldies! 73!

18-10-2017 18:34
Sveiciens vārda dienā, Roland! 73! Smile

10-05-2017 09:15
Yahoo - Visu to labāko Dzimenē, un lai pietiek laika arī sakaru lietām! Priekā! Pfft

22-04-2017 12:35
Paldies par salabošanu! Varu ņemt vērā... bet nevienam no konkrētajiem video NAV ierobežojumu rādīšanai Latvijā, tā kā Tava piezīme nav gluži vietā. 73!

Viļakas un Krāslavas novados no janvāra darbosies jauni TV apraides masti
TV ziņasSākot no 2020.gada 1.janvāra bezmaksas zemes apraidē esošo programmu izplatīšanu Latvijā uzsāks divi jauni apraides masti – Viļakas un Krāslavas novados, kas nodrošinās to, ka novadu iedzīvotājiem būs pieejams stiprākas jaudas TV programmu signāls, informē Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC). Bezmaksas zemes TV apraidē iedzīvotājiem pieejamas piecas TV programmas – LTV1, LTV7, "Sporta centrs.com", "Re:TV" un "Rīga TV 24".

LVRTC informēja - lai varētu uztvert bezmaksas zemes apraidē esošo TV programmu signālu, Viļakas novada Aizpurves un Krāslavas novada Skaistas iedzīvotājiem jānoregulē uztverošās antenas jauno mastu virzienā un jāveic televīzijas programmu uzstādīšana.

«Šogad LVRTC ir uzbūvējis divus jaunus apraides mastus. Lai gan to tehnoloģisko ietekmi izjutīs vien pierobežas iedzīvotāji, simboliski šiem mastiem un iespējām, ko tie pavērs, ir ļoti liela nozīme. Esam gandarīti, ka vairāk nekā četrus gadus ilgušais informatīvās telpas stiprināšanas projekts šogad tiek pabeigts. Latvijas robeža ir arī Eiropas Savienības un NATO ārējā robeža, tāpēc TV signāla pieejamība ir būtisks solis pretī nacionālās drošības uzlabošanai. Daudzām mājsaimniecībām visā Latvijā bezmaksas programmas ir vienīgais pieejamais informācijas avots gan ikdienā, gan kritiskās situācijās,» paziņojumā medijiem LVRTC valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis.

Testa režīmā signāls no jaunajiem mastiem būs pieejams jau no 30.decembra. Bet, lai to uztvertu, nepieciešams noregulēt antenu jaunā masta virzienā un veikt programmu uzstādīšanu.

Programmu uzstādīšanas veids iedzīvotājiem var atšķirties atkarībā no tā, kāda modeļa tālrādi viņi izmanto. Tomēr pamatdarbība visiem ir vienāda – veikt programmu meklēšanu, lai TV iebūvētais uztvērējs vai dekoderis uztver jauno programmu bloku.

Bez šīm darbībām uztvērējs turpinās uztvert TV programmas no citiem raidošajiem torņiem. Tāpat LVRTC atgādina, ka, veicot antenas regulēšanu, nepieciešams pārliecināties, vai antena ir izvietota pēc iespējas augstāk virs zemes, kā arī, vai antena, kabeļi un to savienojumi ir tehniski atbilstošā stāvoklī un nav bojāti vai novecojuši. Tieši šāda veida bojājumi ir viens no biežākajiem šķēršļiem programmu kvalitatīvai uztveršanai.

Tiem iedzīvotājiem, kas uztvērējus uzstādīs jau testēšanas laikā, 1.janvārī atkārtoti nekādas darbības nav jāveic. Izmaiņas skar tikai tos Viļakas un Krāslavas novada iedzīvotājus, kuri izmanto bezmaksas zemes TV pakalpojumus.

Līdz šim Viļakas un Krāslavas novada iedzīvotāji uztvēra bezmaksas apraidē esošās TV programmas no apraides torņiem, kas atradās salīdzinoši tālu. Tāpēc nereti kaimiņvalstu televīzijas programmu signāla līmenis bija stiprāks par pašmāju programmu signāla līmeni.

Jaunie apraides masti uzcelti, lai varētu nodrošināt bezmaksas apraidē esošo TV programmu, kā arī sabiedriskā radio programmu signāla jaudas palielināšanu. Nepieciešamības gadījumā LVRTC varēs nodrošināt arī maksas TV programmu jaudas palielināšanu, ja tiks saņemts šāds pieprasījums no raidsabiedrībām.

Jaunie apraides masti Viļakas novada Aizpurvē un Krāslavas novada Skaistā tika uzcelti šī gada vasarā. Tie ir 100 metrus augsti, un to būvniecība izmaksāja nepilnus 500 000 eiro. Viļakas un Krāslavas masti ir kļuvuši par 29. un 30. LVRTC torņu un mastu infrastruktūras objektu.

AVOTS: www.lsm.lv
Ziņas birkas:
Komentāri
Nav neviena komentāra.
Pievienot komentāru
Please Login to Post a Comment.
Vērtējums
Rating is available to Members only.

Please login or register to vote.

No Ratings have been Posted.
Jaunākie komentāri
· Daudzas radiostacija...
· http://46.30.42.212/...
· Ko tu ar to gribēji ...
· Jē, Zanders saņems a...
· Tas kurš iemaina brī...
· Nav ne jausmas. Varē...
· HF dipoliņš arī uzka...
· Sen bij laiks to LNT...
· Pateicos, Vladimir! 73!
· Maksimālais starojum...
Meklētājs
Ko meklēsi:
Lietotāji Onlainā
· Guests Online: 4

· Members Online: 0

· Total Members: 304
· Newest Member: hellvag
Ielogoties
Lietotājs

Parole
Neesi vel lietotājs?
Spied šeit lai reģistrētos.

Aizmirsi paroli?
Pieprasi jaunu šeit.
Jaunākie Foto Komentāri
Nav ne jausmas. Varētu...
HF dipoliņš arī uzkari...
Pateicos, Vladimir! 73!
Maksimālais starojums ...
Sirsnīgs paldies! Varb...
Jaunākās Bildes

Saules mikro elektro...

Saules mikro elektro...

Saules mikro elektro...

Saules mikro elektro...

Saules mikro elektro...

Saules mikro elektro...

Saules mikro elektro...

Eilat - Israel

Eilat - Israel

Eilat - Israel
Statistika
IP
IP'

Links uz mūsu baneri
HTML kods uz freefm.lv mājas lapu.

Free FM